2019 10 24 Raudondvaryje pagerbti mūsų parapijos Carito savanoriai

Spalio 24 d. Raudondvaryje minėjome Lietuvos Caritas atkūrimo 30  metų sukaktį.  Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje šv. Mišioms vadovavo kardinolas, Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, koncelebravo Kauno II dekanato dekanas Augustinas Paulauskas, Domeikavos ir Lapių parapijų klebonas kun. Gintaras Pūras, Karmėlavos Šv. Onos parapijos klebonas kun. Virginijus Veprauskas bei dekanato kunigai. Homilijoje kardinolas S. Tamkevičius dėkojo Lietuvos žmonėms prieš 30 metų atsiliepusiems į Dievo kvietimą gailestingosios meilės darbams. Krikščionys katalikai dirbdami ir kovodami už geresnę ir teisingesnę Lietuvą, tose vietose kur Dievas jiems leido būti, griovė susvetimėjimo ir vienišumo sienas. Darydami tai, ko kiti vengė daryti, stokojantiems ir nusivylusiems tapo geraisiais samariečiais. Gerbiamas dvasininkas akcentavo, kad tikintis žmogus privalo skirti laiko artimo meilės darbams - priimdami Krikšto ir Sutvirtinimo sakramentus įsipareigojom misijonieriškai veiklai.

Visuotinę maldą skaitė ir atnašas prie altoriaus nešė Kauno II dekanato parapijų Caritas nariai. Šv. Mišių pabaigoje Kauno II dekanato kunigų vardu Domeikavos parapijos klebonas kun. Gintaras  Pūras pasveikino arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių tapus kardinolu.

Po Mišių dekanas A. Paulauskas dėkojo šv. Mišiose dalyvavusiam Kauno rajono merui Valerijui Makūnui, Seimo narei Ramintai Popovienei, Lietuvos Caritas vadovei Deimantei Bukeikaitei ir    gausiam būriui dekanato karitiečių. Vėliau šventė tęsėsi  Raudondvario dvaro salėje. Renginio dalyviams muzikinius kūrinius dovanojo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Rita Preikšaitė ir Tomas Ladyga.

Kauno rajono meras V. Makūnas pasakė gražius žodžius kardinolui Sigitui Tamkevičiui, dėkojo už gražų bendradarbiavimą vadovaujant Kauno arkivyskupijai. Lietuvos Caritas vadovė D. Bukeikaitė ir dekanas A. Paulauskas įteikė padėkas uoliausiems dekanato parapijų Caritas bendradarbiams ir savanoriams. Už ilgametę tarnystę besirūpinant stokojančiais pagerbti   Domeikavos parapijos karitiečiai Aniceta Jankauskaitė, Jonas Palaima, Irena Daukšienė ir Stasė Makarevičienė.
Minint 30  metų Caritas veiklų atkūrimą Lietuvoje apdovanota Kauno II dekanato parapijų Caritas veiklos vadovė  Marytė Mačiulienė. Lapių Šv. Jono Krikštytojo parapijos jaunuoliams įteikti padėkos raštai už savanorystę Šiluvoje. Domeikavos  ir Lapių parapijų karitiečius nuoširdžiai pasveikino klebonas kun. Gintaras Pūras. Vėliau savanorystės patirtimi dalinomės agapėje.