Parapijos istorija

Domeikavos parapijos istorija

Domeikavos apylinkės kaimai anksčiau priklausė Lapių parapijai. Vėliau išaugusi gyvenvietė buvo priskirta Vilijampolės Šv. Juozapo parapijai. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę Domeikavos tikinčiųjų susirinkime 1990 m. gruodžio 2 d. buvo nutarta statyti bažnyčią. 1990 m. gruodžio 6 d. kardinolas Vincentas Sladkevičius tikinčiųjų prašymu įsteigė naują parapiją. Tuometinis Kauno arkivyskupijos kurijos kancleris mons. Alfonsas Svarinskas pasiūlė parapijai bei bažnyčiai suteikti Lietuvos kankinių titulą. 1991 m. gegužės 1 d. įrengtoje laikinoje koplyčioje buvo aukojamos pirmosios šv. Mišios. Domeikavos bažnyčios kertinį akmenį pašventino vysk. Sigitas Tamkevičius 1993 m. birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną. Taip pat buvo pašventinti V. Žilinsko išdrožta skulptūrinė grupė ir kryžius. Žinomas vitražo dailininkas, VDA profesorius A. Dovydėnas 1999–2004 m. sukūrė devynių dalių vitražinę kompoziciją ir vitražą „Kryžius“.  Skulptūrinė kompozicija virš pagrindinio altoriaus pagaminta iš skirtingos medienos: kryžius iš Indonezijoje išauginto raudonmedžio, Kristaus atvaizdas iš lietuviško uosio. Domeikavos Maldos namai konsekruoti 2006 m. liepos 2 d. Konsekravimo apeigoms vadovavo Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Prie bažnyčios įrengiamas Lietuvos kankinių memorialas, tautodailininkų skulptūromis žymintis Lietuvos kančių kelią. Jį sudaro 10 medinių skulptūrų ir kompozicijų.
Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje iškilmingai švenčiamos didžiosios Katalikų Bažnyčios bei valstybinės šventės, tikintieji gausiai dalyvauja iškilmingose procesijose. Birželio 14 d., Gedulo ir vilties dieną, bažnyčioje vyko Kauno rajono chorų koncertas tremtyje žuvusiems atminti.

Parapijos teritorija

Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 2 d. dekretą Nr. 205.

Gyvenvietės ir kaimai: Domeikava, Eigirgala, Kumpiai, Lontainiai, Radikiai, Ražiai, Romaškiai, Sargėnai (Antanų g., Ežero g. neporiniai nr., Pušynėlio g., Šiaurinė g., Tauro g., Tylos g., Tvenkinių g., Vandžiogalos g. nuo nr. 49 ir toliau, bei nuo 106 ir toliau), Smiltynai, Šakiai, Varluva, Voškoniai, Žemaitkiemis.

Parapijos ribos

Domeikavos Lietuvos kankinių parapija ribojasi su Karmėlavos, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo (Arkikatedros bazilikos), Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės), Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių), Raudondvario, Babtų, Vandžiogalos ir Lapių parapijomis.

2016 m. balandžio mėn. pabaigoje Domeikavos parapijos klebonu paskirtas kun. Gintaras Pūras.

2017 m. spalio 22 d. parapijos klebono kunigo Gintaro Pūro rūpesčiu Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas perdavė Domeikavos Lietuvos kankinių parapijai nuolat gerbti pal. Teofiliaus Matulionio pirmojo laipsnio relikviją.

2017 m. rudenį bažnyčioje sumontuoti infraraudonųjų spindulių šildytuvai.

Architektūriniu sprendimu prie Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios pagrindinio įėjimo suprojektuoti statūs laiptai. Atsižvelgiant į bendruomenės poreikius, Domeikavos parapijos klebono kunigo Gintaro Pūro iniciatyva, 2018 m. pabaigoje prie bažnyčios pastato įrengta stacionari nuovaža.

2019 m. pavasarį prie bažnyčios pratęsta ir išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė.

2019 m. gegužės mėn., Lietuvos kankinių skulptūrų parke įkurtame prie Domeikavos Lietuvos kankinių  bažnyčios, bendruomenės ir parapijos klebono kun. G. Pūro pastangomis, atnaujintos šios skulptūrinės grupės:
  • Kryžius kankinių atminimui su Marijos ir Juozapo skulptūromis. Aut. V. Žilinskas (1991 m.)
  • Negimusiems vaikams. Aut. A. Teresius (1998 m.)
  • KGB aukoms atminti. Aut. V. Žilinskas (1999 m.)
  • Černobylyje žuvusiems lietuviams atminti. Aut. V. Žilinskas (2001 m.)
  • Koplytstulpis Partizanų motinai. Aut. A. Teresius (2005 m.)
Domeikavos bažnyčios prieangyje įrengtas knygynėlis. Sekmadieniais galima įsigyti katalikiškos spaudos leidinių bei devocionalijų (Rožinių, kryželių, medalykėlių, škaplierių, žvalių ir kt.). Dėkojame krikščionišką literatūrą ir religinius simbolius platinantiems parapijos savanoriams.