Pal. Teofiliaus Matulionio relikvija

Palaimintojo Kankinio Teofiliaus Matulionio relikvija

2017 m. spalio 22 d. parapijos klebono kunigo Gintaro Pūro rūpesčiu Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas perdavė Domeikavos Lietuvos kankinių parapijai nuolat gerbti pal. Teofiliaus Matulionio pirmojo laipsnio relikviją. Arkivyskupo kankinio pal. T. Matulionio relikvija yra saugoma vysk. J. Ivanausko dovanotame relikvijoriuje, kairėje bažnyčios navoje šalia altoriaus.
Krikščionys tiki, kad šventasis tapo tiek panašus į Kristų, kad jo kūną galime laikyti tartum Kristaus kūno „skeveldra“. Fizinis relikvijų artumas krikščionybėje visada buvo labai vertinamas. Relikvijos privalėjo būti bažnyčiose ir altoriuose, buvo nešamos procesijose, jomis buvo laiminami tikintieji. Kaip liudija evangelijos, žemiškojo gyvenimo metu visi „stengėsi paliesti“ Jėzų, nes „iš jo ėjo galia“, triuškinanti piktąsias dvasias ir gydanti ligonius. Gerbdami kankinį pal. Teofilių Matulionį meldžiame Dievo gailestingumo malonių sau ir savo artimiesiems.

Straipsnis apie kanoninį pal. Teofiliaus Matulionio paveikslą : nuoroda

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio litanija:   nuoroda

Vaikai pasigamino pal. Teofiliaus Matulionio kalėdinį karpinį: nuoroda

Kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį vyksta pal. Teofiliaus  Matulionio garbei skirtos pamaldos:

9.00 val. šv. Mišios aukojamos už ligonius.

Domeikavos parapijos tikintieji meldžia, kad pal. Teofilius Matulionis būtų paskelbtas šventuoju. Ta intencija prašome melstis specialiai tam skirta malda, o apie patirtas malones prašome pranešti parapijos klebonui kun. Gintarui Pūrui.

MALDA

Mūsų Viešpatie, šventumo šaltini!

Tu stiprini visus Tavimi pasitikinčius ir

nuoširdžiai Tavo valią vykdančius.

Tu stiprinai ir vyskupą Teofilių,

kai dėl Tavo vardo

jis kentėjo kalėjimuose bei lageriuose ir

liko Tau ištikimas.

Suteik malonę, kad mes,

kadaise jį turėję vyskupu,

dabar galėtume turėti

šventuoju ir užtarėju danguje.

Per vyskupo Teofiliaus užtarimą

suteik mums malonių,

kurių su pasitikėjimu Tavęs prašome. Amen.

APROBUOTA

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas