Draugijos ir grupės

CARITAS

Popiežius Pranciškus: „Caritas – ne paslaugos ir verslas, bet Kristaus liudijimas.“

Caritas – tai tarptautinė katalikiška organizacija, visame pasaulyje vykdanti humanitarinę veiklą ir padedanti vargstantiems, nepriklausomai nuo jų rasės, religijos, lyties ir tautybės. Lietuvoje Caritas veikė nuo 1926 m. Jis siejo beveik visas katalikų švietimo ir labdaros organizacijas. Sovietų Rusijai 1940 m. okupavus Lietuvą buvo uždarytos visos katalikiškos organizacijos. Bažnyčios veikla buvo itin griežtai ribojama. Iki pat 1988 m. Caritas nevykdė jokios organizuotos veiklos. 1988 m. rugpjūčio 26 d. slapta susitiko septynių moterų iniciatyvinė grupė, kuriai vadovavo vienuolė Albina Pajarskaitė. Susitikimo metu pasirašytas Katalikiško moterų sambūrio Caritas įkūrimo aktas. Jau 1989 m. balandžio 15-16 dienomis Kauno sporto halėje įvyko steigiamasis Katalikiško moterų sambūrio Caritas suvažiavimas. Nuo 1991 m. organizacija vadinama Lietuvos Caritas federacija (LCF). Federacijos nariais galėjo tapti ir vyrai (anksčiau pagal įstatus tegalėję būti rėmėjais). LCF prezidentu tapo vyskupas Sigitas Tamkevičius, generaline sekretore – sesuo Albina Pajarskaitė. Tais pačiais metais LCF tapo tikruoju Caritas Internationalis nariu.

Vizija

Katalikų Bažnyčia nori padėti silpniausiems savo bendruomenės bei visuomenės nariams ir reikšmingai prisidėti prie socialiai jautrios visuomenės kūrimosi. Caritas atliekama meilės tarnystė parapijos bendruomenėje yra neatskiriama krikščioniškosios tapatybės dalis drauge su Dievo Žodžio skelbimu ir sakramentų Šventimu. Karitatyvinė veikla yra patraukli krikščioniško asmeninio augimo galimybe. Taip pat ji įgalina veiksmingą krikščioniškosios bendruomenės liudijimą
Kviečiame tapti Caritas savanoriais Domeikavos parapijoje.
Norintys jungtis į karitatyvinę veiklą laukiami
Domeikavos bažnyčioje zakristijoje po Mišių.

CHORAS IR GIESMININKAI

Domeikavos bažnyčioje parapijos choras gieda kiekvieną sekmadienį 12.00 val. Mišiose.
Bažnyčioje giedame Kalvarijos kalnų giesmes bei himną Akatistas, kuris yra vienas gražiausių Bažnyčios kūrinių Dievo Motinos garbei.

Norinčius prisijungti prie giedojimo parapijoje tarnystės kviečiame kreiptis į parapijos choro vadovą Mindaugą Giedraitį  sekmadienį po 12 val. Mišių.

DRAUGIJOS IR GRUPĖS

GYVOJO ROŽINIO MALDOS GRUPĖ
Šv. Jonas Paulius II buvo ypač pamaldus šv. Dievo Motinai. Jis visada nešiojosi Rožinį su savimi ir be paliovos jį kalbėjo.
Mūsų parapijoje Gyvojo Rožinio maldos bendruomenės nariai skirtą Rožinio paslaptį meldžiasi savo namuose. Norintieji melstis bendruomenėje, į Rožinio maldą jungiasi  prieš Mišias sekmadienį Domeikavos bažnyčioje. Meldžiamės už šeimas, parapiją, kunigus, vyskupo ir popiežiaus intencijomis. Domeikavos bažnyčioje aukojamos Mišios už gyvus ir mirusius Gyvojo Rožinio maldos grupės narius.

Nuoširdžiai kviečiame tapti Gyvojo Rožinio maldos grupės nariais.
SUAUGUSIŲJŲ ŠVENTOJO RAŠTO SKAITOVŲ GRUPĖ
Šv. Rašto skaitovai Mišiose skelbia Dievo žodį bendruomenei. Liturginiai tekstai skaitomi tik kruopščiai pasiruošus. Skaitovas turi pasižymėti nepriekaištinga dikcija, būti atsakingas ir pareigingas.

Norintys skaityti Šventąjį Raštą laukiami zakristijoje po Mišių.

LITURGINĖS GRUPĖS

• Ministrantai patarnauja šv. Mišiose ir kitose liturginėse apeigose;
  • Mergaitės adoruoja Švč. Sakramentą, dalyvauja procesijose;
  • Iškilmingose liturginėse procesijoje moterys ir merginos dėvi tautinius drabužius.