Sakramentai ir kiti patarnavimai

Sakramentai

Sakramentai yra Kristaus įsteigti ir Bažnyčiai patikėti veiksmingi malonės ženklai, kuriais mums teikiamas dieviškasis gyvenimas. Regimos apeigos švenčiant sakramentus žymi ir kiekvienam sakramentui būdingas malones. Sakramentai duoda vaisių tiems tikintiesiems, kurie juos priima reikiamai pasirengę. Viso liturginio Bažnyčios gyvenimo centras yra eucharistinė auka ir sakramentai. Bažnyčioje yra septyni sakramentai: Krikštas, Sutvirtinimas, arba Patepimas krizma, Eucharistija, Atgaila, Ligonių patepimas, Šventimai ir Santuoka.

Pgl. Katalikų Bažnyčios Katekizmas, 1131, 1113
Kas yra sakramentai?

Sakramentai yra tartum iš Jėzaus Kristaus kūno „išėjusi jėga“ skirta gydyti visą žmogų, jo kūną ir sielą. Apaštalas Paulius pabrėžė, kad sakramentai nėra magija ar prietarai, panašūs į pagonių apeigas, bet gilios bendrystės su Prisikėlusiu Kristumi pradžia. Jie remiasi tikėjimu, žodžiais, apeigomis. Laikui bėgant Bažnyčia išskyrė septynis ypatingus būdus – sakramentus, per kuriuos Dievas ateina į mūsų tarpą ir teikia malones. Sakramentai teikiami per Bažnyčią Jėzaus Kristaus vardu. Švęsdami sakramentus ne tik sutinkame Dievą, bet ir patiriame tarpusavio bendrystę, Bažnyčios vienybę. Tai mūsų tikėjimo šventimas, amžinybės ragavimas ir Dievo slėpinio pažinimas.

Krikštas yra pirmasis žmogaus sakramentas, įvedantis jį į Bažnyčią. Po Krikšto sakramento žmogus gali ruoštis priimti kitus sakramentus.
Krikščioniškasis gyvenimas neįmanomas be aktyvaus ir kruopštaus sakramentų priėmimo.
Domeikavos bažnyčioje teikiami šie sakramentai: Krikštas, Sutvirtinimas, Eucharistija, Atgaila, Santuoka ir Ligonių patepimas.