Namų ir daiktų pašventinimas


KAM TEIKIAMI PALAIMINIMAI?
Palaiminimai ir pašventinimai teikiami žmonėms ir daiktams, kurie glaudžiai susiję su krikščionių gyvenimu, ugdo pamaldumą. Pašventinti, palaiminti — tai dėkoti ir garbinti Dievą, melsti pagalbos. Tai tikinčiųjų pastanga malda apimti visas gyvenimo sritis ir saugotis nuo piktojo įtakos. Palaimintos vietos gali būti namai ir laukai, palaiminti asmenys – ligoniai, seneliai, sužadėtiniai, vaikai; palaiminti daiktai – kryželiai, medalikėliai, automobiliai, žolynai, maistas ir t.t.).
Krikščionys supranta, kad palaiminimas yra prašymas dangiškam Tėvui, kad teiktų mums laimės ten, kur esame ir ką veikiame. Palaiminimas ne magija, pavyzdžiui, palaimintas automobilis neapsaugos mūsų nuo nelaimingų įvykių, jeigu patys nebūsime atsargūs kelyje.
KAS YRA DEVOCIONALIJA IR SAKRAMENTALIJA?
Devocionalija – Bažnyčios iniciatyva gaminami smulkūs religingumą primenantys, dažniausiai pritaikyti nešiotis su savimi ženklai (pvz. medalikėliai, kryželiai ir pan.).
Sakramentalija – taip vadinama pašventinta devocionalija ir liturginiai veiksmai kuriais ji buvo pašventinta. Sakramentalijos yra daiktinės ( Rožinis, škaplieriai, kryželiai, šventinti paveikslai, žvakės ir pan.) ir veiksmo (maldos, šventinimas, žegnojimas(is), šlakstymas(is) šv. vandeniu, ir pan.).
PASIRUOŠIMAS NAMŲ PALAIMINIMUI
Pagal seną, gražią tradiciją parapijos kunigas nuo Advento pradžios lanko ir laimina parapijos teritorijoje gyvenančių parapijiečių namus. Domeikavos parapijoje, tikintiesiems pageidaujant, aplankoma ir palaiminami namai iš anksto sutarus  datą ir laiką su parapijos klebonu. Dėl namų palaiminimo kreiptis bažnyčios zakristijoje sekmadienį po 12 val. Mišių. Taip pat, kviečiant kunigą į namus, raginame pakalbinti ir savo kaimynus, ar jie nenorėtų, kad kunigas aplankytų ir palaimintų ir jų namus?
Laukiant kunigo namų palaiminimui, ypatingai ruoštis nereikia. Pagal seną tradiciją galima pagrindiniame namų kambaryje turėti krikščionių tikėjimo simbolį - kryželį, uždegti Dievo šviesą simbolizuojančią žvakutę bei  pakviesti visus šeimos narius į bendrą maldą. Palaiminimai yra regimi neregimos Dievo gailestingumo malonės ženklai, todėl yra tikėjimo ženklai. Tikėjimas čia yra svarbiausias dalykas. Kiekvienas, kuris švenčia palaiminimus, turi pripažinti Dievo galybę ir Šventojoje Dvasioje per Kristų gautą išgelbėjimą. Tikime, kad Dievas laimina dabar ir laimins ateityje, nes žinome, kad Dievas yra vienintelis palaiminimo tiekėjas per kunigus ypatingu būdu dalyvaujančius Kristaus tarnystėje.
BŪSTO PALAIMINIMAS
Melskimės. Į Tave, Dieve, visagalis Tėve, nuolankiai kreipiamės dėl šio namo (buto) ir jo gyventojų: namą (butą) Tu, Viešpatie, palaimink ir pripildyk visokių gėrybių, o jame gyvenantiems suteik dangaus dovanų gausą, žemės vaisių apstumą ir maloningai išklausyk jų troškimų. Kunigui tarpininkaujant, palaimink šiuos namus, kaip palaiminai šventųjų patriarchų Abraomo, Izaoko ir Jokūbo namus. Tarp šių sienų tegyvena Tavo šviesieji angelai, saugodami šiuos namus ir jų gyventojus. To prašome per Kristų mūsų Viešpatį. Amen.
BENDRAS PALAIMINIMAS
Dieve, Tavo žodžiu viskas pašventinama, palaimink šį (…), kad kiekvienas, kuris Tavo vardu juo dėkingai naudosis, šaukdamasis Tavo Vardo, gautų iš Tavęs sveikatą ir dvasinę globą. To prašome per Kristų, mūsų Viešpatį. Amen.

Dėl būsto, paminklo, devocionalijų palaiminimo kreiptis bažnyčios zakristijoje po Mišių.
Share by: