2019 11 06 Domeikavos parapijoje atidaryta E. Saladžiaus grafikos darbų paroda

Lapkričio 6 d. vakarą  Domeikavos  laisvalaikio salėje atidaryta žymaus Lietuvos menininko Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto profesoriaus Edmundo Saladžiaus grafikos darbų paroda „Kanonizuotieji Švenčiausiosios Mergelės Marijos Rožančiaus slėpiniai“. Parodos pradžioje  autorius  E. Saladžius trumpai papasakojo apie savo kūrybą, dalinosi mintimis apie jam artimą religinę dailę. Menininko darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai bei kolekcionieriai užsienyje.

E. Saladžiaus dvidešimties darbų ciklą apie Rožinio slėpinius pristatė parodos kuratorius - Karmėlavos Šv. Onos parapijos klebonas kun. Virginijus Veprauskas. Dvasininkas atkreipė dėmesį į paveiksluose dominuojančias dvi spalvas – juoda simbolizuoja begalybę, balta liudija tyrumą. Atrodo, kad juoda spalva pasiglemš plonytes lyg adata, aštrias lyg popieriau kraštas baltas linijas. Pastarosios kartais susiraizgę bei primena žemiškojo gyvenimo trapumą ir baigtinumą. Kun. V. Veprauskas akcentavo santūriuose dailininko E. Saladžiaus darbuose subtiliai pateiktus dvasinius, metafizinius ir socialinius kontekstus bei autoriaus  drąsą priešintis populiarumo siekiančiam menui.

Lapkričio 6 d.  nuoširdžiausius žodžius gimtadienio proga skyrėme gerbiamam ir mylimam parapijos klebonui kun. Gintarui Pūrui. Gražius žodžius dvasininkui pasakė renginio organizatoriai, Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė, Domeikavos gimnazijos direktorius Dalius Vibrantis  ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Elytė Stankevičiūtė, parapijos choristai bei parapijiečiai iš Domeikavos ir Lapių. Dvasininkas dėkojo parodą pristačiusiems svečiams bei lietingą vakarą į renginį atėjusiems ir gimtadienio proga linkėjimus skyrusiems žmonėms.

Renginio pabaigoje organizatoriai padėkojo dailininkui profesoriui E. Saladžiui ir parodos kuratoriui klebonui kun. V. Veprauskui bei Domeikavos gimnazijoje besimokančiai jaunajai dainininkei Aurėjai Mei. Vėliau  bendravome agapėje.

Domeikavos laisvalaikio salėje dailininko E. Saladžiaus grafikos darbų paroda „Kanonizuotieji Švenčiausiosios  Mergelės Marijos Rožančiaus slėpiniai“ veiks iki gruodžio mėnesio.