2020 05 31 Sekminių šventė ir sveikinimai klebonui kunigystės 26 metų proga

Gegužės 31 dieną šventėme Sekmines – Šventosios Dvasios atsiuntimo šventę. Domeikavos bažnyčioje iškilmingas šv. Mišias aukojęs klebonas kunigas Gintaras Pūras homilijoje priminė Apaštalų darbuose aprašytus neįprastus įvykius Jeruzalėje bei pasidalino įžvalgomis apie šiandienos krikščionio ryšį su Dievu. Sekminių dieną Šventoji Dvasia apaštalus aplankė stipraus vėjo ir tarsi ugnies liežuvių pavidalu. Sustiprinti Dvasios ir jos dovanų, apaštalai įvairiose bendruomenėse skleidė Kristaus mokymą ir liudijo, kad Dvasia duoda bendruomenei gyvybę bei panaikina tarp žmonių egzistavusį nesusikalbėjimą. Žinome, kad apaštalai Sekminių dieną kalbėjo kalbomis ir tuo stebino susirinkusius. Mūsų laikmečio iššūkis – prabilti į žmogų jam suprantama kalba. Kartais išdėstyti gerai išmoktą tiesą yra lengviau nei išklausyti bei suprasti kito poreikius ir lūkesčius. Bažnyčia moko, kad negalime daryti Dievo darbų vien tik savo jėgomis ir pastangomis. Be Dvasios išsakyti gražūs žodžiai klausytojo širdyje dažnai neranda atgarsio, nes mes patys iš savęs negebame prabilti širdies kalba. Jono Evangelijoje Jėzus apie Globėją – Šventąją Dvasią sako: “Jis yra pas jus ir bus jumyse”. Sekminių dieną gimusi Bažnyčia kaip “vėjas” ir “ugnis” trokšta įsiskverbti į žmogaus kasdienybę ir širdį. Homilijos pabaigoje dvasininkas kvietė dosniai dalintis Šventosios Dvasios dovanomis bei ištvermingai melstis už save ir pasaulį.

Po Mišių gerb. kleboną kunigą Gintarą Pūrą pasveikinome kunigystės 26 metų proga. Dvasininkui nuoširdžius žodžius pasakė ir gėlių parapijos bendruomenės vardu įteikė Martinaičių šeima. Gerb. klebonui padėkojome už keturis metus tarnystės parapijoje bei pasidžiaugėme nuveiktais gražiais darbais. Linkėjome Švč. Mergelės Marijos globos ir džiaugsmo tarnaujant Dievui ir žmonėms.

Dvasininkas padėkojo už gražius žodžius bei trumpai pasidalino kunigystės šventimų dienos prisiminimais. Kunigas Gintaras Pūras priėmė šventimus 1994 m. gegužės 29 dieną Kauno arkikatedroje bazilikoje.