2023 09 17 Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai

Rugsėjo 17 d., sekmadienį Domeikavos Lietuvos kankinių parapijoje buvo švenčiami Šventojo Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai. Parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras aukojo iškilmingas atlaidų šv. Mišias už parapiją ir atlaidų dalyvius. Pamaldų pražioje Šv. Kryžių pagerbėme procesija. Giedojo mūsų parapijos choras.

Homilijoje dvasininkas priminė, kad žmogus tik savo jėgomis pasiekti išganymą nepajėgus. Išgelbėjimas yra Dievo malonės dovana. Krikščionis tiki gelbstinčia ir išteisinančia malone – Kristaus auka ir prisikėlimu – išgelbėjimo dovana. Belieka žmogaus atsivertimas ir atgimimas į Dievo karalystę. Žmogaus atsivertimas vyksta tuomet, kai jis pripažįsta ir suvokia savo nuodėmingumą, kai širdyje gręžiasi nuo nuodėmės į Dievą.

Patyrę Dievo gailestingumą dažnai pamirštame pasirūpinti, kad ta malonė, kurią gavome mes paliestų ir šalia esantį žmogų. Atleisdami kitam keičiame mus supantį pasaulį bei liudijame romumą savo širdyje.

Po pamaldų vyko Pastoracinės tarybos susirinkimas parapijos namuose.