2022 09 25 Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Rugsėjo 25 dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, minėjome Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras šv. Mišias aukojo už visus keliautojus, vairuotojus bei nukentėjusius eismo nelaimėse.

Po pamaldų dvasininkas palaimino pamaldų dalyvių automobilius, kiekvienam palinkėjo saugių kelionių bei įteikė lapelį, kuriame buvo vairuotojų ir keliautojų globėjo Šv. Kristoforo paveikslėlis, užrašyta malda ir vairuotojų dekalogas.

Lietuvoje Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena minima nuo 2009-ųjų Lietuvos vyskupų konferencijos sprendimu. Minit šią dieną, kiekvienam eismo dalyviui prasminga prisiminti Vairuotojų dekalogą:

I. Nežudyk.
II. Kelią laikyk žmonių bendrystės, o ne mirtinos žalos priemone.
III. Mandagumas, teisingumas ir protingumas padės tau įveikti nenumatytas situacijas.
IV. Būk gailestingas ir padėk pagalbos reikalingam artimui, ypač avarijos aukai.
V. Nelaikyk automobilio galios, dominavimo priemone ir proga nusidėti.
VI. Su meile įtikink jaunuolius, ir ne tik juos, nesėsti prie vairo netinkamos būklės.
VII. Paremk eismo avarijų aukų šeimas.
VIII. Padėk susitikti kaltiems vairuotojams ir jų aukoms tinkamu metu, kad jie galėtų išgyventi išlaisvinantį atleidimą.
IX. Kelyje saugok silpnesnįjį.
X. Jausk atsakomybę už kitus.