2022 09 11 Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai

Rugsėjo 11 dieną, sekmadienį Domeikavos Lietuvos kankinių parapijoje šventėme Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidus. Iškilmingom šv. Mišiom vadovavo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Dėl nepalankių oro sąlygų procesija buvo einama bažnyčios viduje. Pamaldose meldėmės už visus atlaidų dalyvius bei parapijos ir bažnyčios darbuotojus. Giedojo parapijos choras.

Lietuva vadinama kryžių šalimi - nuo seno kryžiai statomi kryžkelėse ar prie namų. Krikščionims Kryžius - Kristaus stiprybės ženklas.

Jėzaus Kryžiaus kelio stočių apmąstymai teikia drąsos mums apkabinti savąjį kryžių, o ne ieškoti, kaip nuo jo išsisukti.

Jėzaus rankos laimino, kad surinktų ir apglėbtų tuos, kurie buvo prarasti. Galiausiai jis ištiesė jas ant kryžiaus. Priimdamas ir apkabindamas kryžių, Jėzus apkabino ir mūsų sielvartus, mūsų sunkumus.

Garbiname Tave, Viešpatie Jėzau Kristau, ir šloviname Tave, kad šventuoju Kryžiumi atpirkai pasaulį.

Pamaldų pabaigoje klebonas padėkojo procesijos dalyviams: zakristijonui, ministrantams, tautiniais drabužiais pasipuošusioms mergaitėms ir moterims.