2022 06 12 Tituliniai Lietuvos kankinių atlaidai

Birželio 12 dieną, sekmadienį šventėme Švč. Trejybės iškilmę ir Lietuvos kankinių atlaidus. Tai yra tituliniai Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios atlaidai, viena didžiausių parapijos švenčių.

Eucharistijai vadovavo Domeikavos parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Jam talkino Kunigų seminarijos klierikas Mantas Šideikis. Šv. Mišios buvo aukojamos už tremtinius. Mišių liturgijoje giedojo mūsų parapijos giesmininkai bei chorai „Versmė”, „Suvalkija” ir „Gynia”.

Po pamaldų bažnyčioje vyko chorinės muzikos festivalis “Sacrum convivium”, skirtas Gedulo ir vilties dienai atminti. Marijampolės mišrus choras „Suvalkija“ (vad. V. Junevičienė), Babtų moterų choras „Gynia“ (vad. D. Šakalienė) bei Domeikavos choras „Versmė‘ (vad. R. Endriukaitienė) atliko H. Nagio ir R. Stankevičiaus kantatą ,,Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva“.

Šventėje dalyvavusiems tremtiniams gražiausius padėkos žodžius pasakė Seimo narys Viktoras Pranckietis, Domeikavos seniūno pavaduotoja Vita Sutkienė bei Kauno rajono Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė. Vėliau parapijos vaikai tremtiniams įteikė pinavijų žiedus.

Šventės pabaigoje prie Domeikavos bažnyčios įrengtame Lietuvos kankinių skulptūrų parke buvo padėtos gėlės bei uždegtos žvakės žuvusiems tremtyje atimti.

Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje iškilmingai švenčiamos didžiosios Katalikų Bažnyčios bei valstybinės šventės, tikintieji gausiai dalyvauja iškilmingose procesijose. Birželio 14 d., Gedulo ir vilties dieną, bažnyčioje vyko Kauno rajono chorų koncertas tremtyje žuvusiems atminti.

Domeikavos parapijos pastoracinė taryba dėkoja svečiams už atvykimą bei gražų koncertą.
Dėkojame visiems, kurie atlaidų dieną buvo kartu.