2022 04 17 Velyknaktis ir Velykų iškilmė Lapių bažnyčioje

Lapių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Jėzaus Prisikėlimo džiaugsmu pradėjome dalintis Velyknaktį.  Didžiojo šeštadienio apeigoms vadovavo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Bažnyčios šventoriuje dvasininkas pašventino ugnį. Nuo jos uždegta Velykų žvakė. Vėliau dvasininkas pašventino vandenį, degtukus, žmonių atsineštus velykinius valgius. Tikintieji atnaujino Krikšto pažadus. Velykų naktis švenčiausia iš visų, budėdami prie bažnyčioje įrengto Kristaus kapo meldėmės už taiką Ukrainoje, giedojome velykines giesmes ir „Kryžiaus kelią", vyko Švč. Sakramento adoracija.

Balandžio 17 dieną, Velykų - Kristaus Prisikėlimo sekmadienį  į pamaldas gausiai rinkosi parapijiečiai ir svečiai, bažnyčios šventoriuje rikiavosi šventinės eisenos dalyviai. Po dviejų metų pertraukos vėl buvo einama iškilminga šventinė eisena aplink bažnyčią. Velykų sekmadienio liturgijoje dalyvavo parapijos giesmininkai ir svečiai profesionalūs dūdoriai iš Kėdainių.

Šventų Velykų iškilmės liturgijai vadovavo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Dvasininkui talkino liturginę praktiką atliekantis klierikas Mantas Šideikis. Klebonas Velykų proga pasveikino pamaldose gausiai dalyvavusius tikinčiuosius bei visiems nuoširdžiai palinkėjo būti vilties ir džiaugsmo žmonėmis skelbiančiais aplinkiniams žinią, kad „Kristus prisikėlė, iš tikrųjų prisikėlė!”

Vėliau  dvasininkas perskaitė Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo sveikinimą Velykų proga.

Šv. Mišių pabaigoje klebonas padėkojo už nuoširdžią tarnystę parapijos tarnautojams, savanoriams bei budėjusiems prie Kristaus kapo bažnyčioje, procesijos dalyviams.

Nuoširdus ačiū vandens buteliukus dovanojusiam Druskininkų UAB „Akvalita” kolektyvui.