2022 03 02 Pelenų diena – Gavėnios pradžia

Kovo 2 dieną prasidėjo Gavėnia. Pirmoji Gavėnios diena vadinama Pelenų diena. Pelenų trečiadienį 10.00 valandą ryte Lapių bažnyčioje šv. Mišias aukojo mūsų parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Pelenų dienos liturgijoje dalyvavo tikybos pamokas lankantys Lapių pagrindinės mokyklos mokiniai.

Pelenai gaunami sudeginus praeitų metų verbą. Pelenai dažniausiai siejami su dulkėmis ir reiškia žmogaus nuodėmę ir trapumą. Mišių dalyviams kunigas užberia ant galvos žiupsnelį pelenų, sakydamas šiuos Šventojo Rašto žodžius: „Atmink, žmogau, jog dulkė esi ir dulkėmis virsi“ (plg. Pr 3,19). Pelenų dieną tikintieji prašomi užlaikyti pasninką.

Popiežius Pranciškus visus paragino kovo 2 d., Pelenų trečiadienį, pasninkauti ir melstis už taiką Ukrainoje. Pamoksle dvasininkas kalbėjo apie drąsą kovojant prieš blogį bei priminė popiežiaus Pranciškaus paraginimą  „pagal Jėzaus mokymą pasipriešinti velniškai smurto beprasmybei Dievo ginklais – malda ir pasninku.“

Po šv. Mišių tikintieji galėjo paimti pašventintų pelenų. Sakramentalija buvo paruošta saugiai parsinešti į namus - į maišelį kartu su žiupsneliu pelenų įdėtas religinis paveikslėlis.

Po šv. Mišių pamaldų dalyviams parapijos vaikai įteikė lapelius su Ukrainos ir Lietuvos simbolika karo siaubiamai Ukrainai palaikyti. Mokykloje vaikai gamino atvirukus prieš Rusijos karą Ukrainoje. Gražiausi vaikų darbai buvo eksponuojami Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekoje.

Vasario 24 dieną, ketvirtadienį dar prieš aušrą Ukrainos sostinėje Kijeve, rytiniame Mariupolio uostamiestyje ir kitose šalies vietose aidėjo sprogimai.