2022 02 16 Mokiniai lankėsi Lapių ir Domeikavos bažnyčiose, dalyvavo pamokoje apie Bažnyčios kroniką

Vasario 2 dieną, trečiadienį Lapių pagrindinės mokyklos vyrsniųjų klasių mokiniai dalyvavo Grabnyčių dienos liturginėse apeigose Lapių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Vėliau mokiniai apžiūrėjo bažnyčios vidų, rinko medžiagą pasakojimui apie Lapių miestelio katalikų maldos namus.

Vasario 3 dieną parapijos vaikai dalyvavo Šv. Blažiejaus liturginiame minėjime Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje. Pamaldoms vadovavo klebonas kun. G. Pūras. Po šv. Mišių dvasininkas padėkojo vaikams už palyvavimą pamaldose bei padėkojo Lapių pagrindinės mokyklos vadovams už sudarytas sąlygas mokiniams atvykti į Domeikavą.

Parapijos vaikai, besimokantys Lapių pagrindinėje mokykloje, dalyvavo nuotolinėje pamokoje apie Bažnyčios kroniką -  „Kronika. Slaptos knygos istorija".  Vėliau mokiniai atliko praktinę užduotėlę. Netradicinėje pamokoje dalyvavo bendraamžiai net iš 35 Lietuvos mokyklų. Sužinojome apie sovietmetį, Kronikos istoriją ir ją kūrusius žmones.

1972 m. kovo 19 d. pradėta leisti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“. Šis leidinys griežtos cenzūros, propagandos ir laisvos spaudos draudimo sąlygomis buvo platintas net 17 metų, jam pavyko pralaužti geležinę uždangą ir skelbti pasauliui apie tikrąją padėtį Lietuvoje.

2022-ieji Seimo sprendimu Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais paskelbti minint šio reikšmingo leidinio penkiasdešimtmetį. Seimo nariams vienbalsiai nutarus, trys Kronikos bendradarbiai – Gerarda Šuliauskaitė, Bernadeta Mališkaitė ir Jonas Boruta Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją bus apdovanoti Laisvės premija.

Lietuvos katalikų bažnyčios kronika, saugoma Kauno arkivyskupijos muziejuje, šiemet įrašyta į UNESCO Lietuvos nacionalinį registrą

Ta proga išleista iliustruota knyga. Daugiau sužinosite paspaudę nuorodą: http://artumos-knygynas.getshopin.lt/knygos/kronika-slaptos-knygos-istorija.html