2022 01 06 Parapijos vaikai papuošė kalėdinę eglę Lapių miestelyje

Gruodžio mėnesį Lapių miestelis pasipuošė 18 kalėdinių eglių alėja. Šiais metais projekte dalyvavo ir Lapių šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikai. Savo piešinukus vaikai sudėjo į laminavimo vokelius, pritvirtino virvutes ir pakabino ant šventinės eglės. Vaikai savo darbeliuose vaizdavo žiemą bei Kalėdų simbolius. Vaikų pagaminti originalūs kalėdiniai eglės žaisliukai džiugino žmones iki Trijų Karalių šventės.

Sausio 6 dieną, ketvirtadienį Lapių bažnyčioje šventėme Kristaus Apsireiškimo (Trijų Karalių) šventę. Lapių parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras aukojo šv. Mišias, kurių metu pašventino auksą, smilkalus ir kreidą. Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą, reiškia išminčiaus šventumą. Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo nelaimių.

Lapių bažnyčioje šventintą kreidą galite paimti sausio 9 dieną, sekmadienį po šv. Mišių.