2021 07 10 Piligrimystė į Žemaičių Kalvariją

Liepos 10 dieną, šeštadienį vykome į Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus. Švč. M. Marijos Apsilankymo bazilikoje pagrindines šv. Mišias aukojo vyskupas Arūnas Poniškaitis. Jam talkino Telšių vyskupas Algirdas Jurevicius bei būtys kunigų.

Po šv. Mišių ėjome 7 kilometrų Kristaus Kančios kelią bei meldėmės savo intencijomis. Prie kiekvienos koplyčios Šv. Kryžiaus medžio relikvija maldininkus laimino vyskupas A. Poniškaitis. Kryžiaus kelią sudaro 19 koplyčių. Piligrimystę Žemaičių Kalvarijoje baigėme giesmėmis Švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Visuotiniai atlaidai Žemaičių Kalvarijoje pradėti rengti nuo XVII a. pirmosios pusės, pastačius pirmąsias Kryžiaus kelio koplyčias.

Įdomu tai, kad tuometinis Žemaičių seniūnas ir bažnyčios Lapėse (1639 m.) fundatorius Jonas Alfonsas Lackis. minimas geradariu, kuris gerokai parėmė Kalvarijos religinio centro statybos darbus. Pirmasis Lietuvos dominikonų provincijolas, tuo metu dar generalinis vikaras Petronijus Kamienskis, 1647 m. sausio 15 d. Sakydamas pamokslą J.A. Lackio laidotuvėse, be kitų jo dorybių, minėjo dažną pasninkavimą, atgailas ir piligrimines keliones į Trakus, Kalvariją ir kt. (Dalia Vasiliūnienė, LMA menotyrinkė. Žemaičių Kalvarijos religinio centro įkūrimas ir formavimasis XVII a. viduryje).

Apie Žemaičių Kalvariją plačiau skaitykite čia: https://www.zemaiciukalvarija.lt/kk-kalnai/