2021 07 16 Paštuvos vienuolyne – Iškilmingieji įžadai

Liepos viduryje lankėmės Paštuvos Basųjų karmeličių vienuolyne bei dalyvavome sesers Jėzaus Danguolės Marijos OCD Iškilmingųjų įžadų šventėje. Mišioms vadovavo apaštališkasis nuncijus – arkivyskupas dr. Petaras Rajičius. Drauge celebravo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM bei atvykę kunigai iš įvairių Lietuvos vyskupijų. Šv. Mišiose dalyvavo sesers Danguolės artimieji, taip pat gausus bičiulių būrys. Giedojo Angelė Joknytė.

Apsilankyti Paštuvos vienuolyne pakvietė Domeikavoje užaugusi ir pašaukimą vienuolystei atradusi sesuo Giedrė Marija OCD. Antano ir Valės Aleksynų dukra Giedrė Paštuvos vienuolyne tarnauja 14 metų. V. Aleksynienė liudija, kad priimti dukros Giedrės apsisprendimą kontempliatyviam vienuoliniam gyvenimui prireikė laiko. Suvokimas, kad per dukros atliepą Dievo kvietimui Viešpaties malones patiria artimieji, atėjo vėliau. Tėvams, kurių vaikas ryžtasi kunigystei ar vienuoliniam gyvenimui, moteris linki išminties drąsinti vaikus bei tikėti ir pasitikėti Dievo planu.

Domeikavos parapijos vardu dėkojame už kvietimą apsilankyti Paštuvoje gražios šventės dieną.

Daugiau skaitykite čia: Karmelitės Pastuvoje - Karmelio kalno Švč. Mergelės Marijos iškilmė ir sesers Jėzaus Danguolės Marijos iškilmingieji įžadai (karmelites.lt)