2021 07 10 Domeikavos ir Lapių parapijų maldininkai Žemaičių Kalvarijoje

Liepos 10 dieną, šeštadienį šešiolika maldininkų iš Domeikavos ir Lapių parapijų dalyvavo Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Švč. M. Marijos Apsilankymo bazilikoje pagrindines šv. Mišias aukojo vyskupas Arūnas Poniškaitis. Jam talkino Telšių vyskupas Algirdas Jurevicius bei būtys kunigų. Meldėme įkvėpimo menininkams, kultūros skleidėjams ir drąsos jaunimui krikščioniškojo tikėjimo dvasioje kurti ateitį. Vėliau pasidalinome į dvi grupeles. Vieni, vadovaujami dvasininko ėjo Kryžiaus kelius bažnyčioje. Kiti lankė Kryžiaus kelio koplyčias. Eidami šiuo keliu meldėmės savo intencijomis ir giedojome specialias Žemaičių Kalvarijos kalnų giesmes. Šv. Kryžiaus medžio relikvija maldininkus laimino vyskupas A. Poniškaitis. Šv. Kryžiaus relikvija ir jos gerbimas – svarbi Kristaus kančios kulto dalis.

Koplyčios atkartoja Jėzaus kančią nešant kryžių. Esant didžiulei saulės kaitrai aplankėme visas 19 Kryžiaus kelio koplyčių. Žemaičių Kalvarijos miestelio kalvota vietove nukeliavę 7 kilometrų tikintiesiems skirtą kelią, visi buvome laimingi ir dėkingi už šią piligriminę kelionę.

Piligrimė Jolanta