2021 05 23 Sekminės ir Velykų laikas Lapių parapijoje

Gegužės 23 dieną Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šventėme Šventosios Dvasios atsiuntimo – Sekminių šventę. Iškilmingas šv. Mišias aukojo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Pamaldose buvo giedamas Sekminių himnas „Dvasia, Viešpatie, ateik“, giedojo parapijos vaikų chorelis. Po šv. Mišių Lapių bažnyčioje, jaunieji giesmininkai giedojo Sekminių šventėje Šėtos Švč. Trejybės bažnyčioje.

Pirmosios Sekminės aprašytos Naujajame Testamente – ryte visiems apaštalams esant vienoje vietoje staiga iš dangaus pasigirdo ūžesys, pripildęs visą namą, tarsi ugnies liežuviai Šventoji Dvasia nusileido ant mokinių ir jie pasidarė jos pilni (Apd 2, 1–4). Sekminių dieną buvo atsiųsta Šventoji Dvasia, kad ji nuolat šventintų Bažnyčią, todėl Sekminių data siejama su Bažnyčios įsteigimu. Sekminės kaip krikščionių šventė visuotinai švenčiama nuo 4 amžiaus. (plg. Valstybinę Lietuvių enciklopediją)

Sekmines švenčiame septintą (sekmą) sekmadienį (iš čia kilo Sekminių pavadinimas) po Velykų Sekminių data priklauso nuo Velykų datos. Sekminės yra viena svarbiausių švenčių, ja baigiasi 50 dienų trukęs Velykų laikas.

Velykų laiku Lapių bažnyčioje šventėme šias šventes:

Balandžio 25 dieną šventėme II Lietuvos globėjo Šv. Jurgio šventę bei minėjome Pasaulinę Gyvybės dieną.

Gegužės mėnesį bažnyčioje Dievo Motinos garbei gegužinėse pamaldose buvo giedama Švč. Mergelės Marijos litanija.

Gegužės 2 dieną, penktąjį Velykų sekmadienį ir Motinos dieną, šv. Mišiose meldėmės už gyvas ir mirusias Motinas. Parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras šv. Mišių metu laimino pamaldose dalyvavusias Mamas.

Gegužės 9 dieną, šeštąjį Velykų sekmadienį šv. Mišios buvo aukojamos už bažnyčios ir parapijos geradarius ir rėmėjus.

Gegužės 16 dieną, sekmadienį šventėme Viešpaties Žengimo į Dangų - Šeštinių šventę ir taip pat visuomenės komunikavimo priemonių dieną.

Gegužės 30 dieną, sekmadienį švenčiama Švč. Trejybės šventė. Šv. Mišios bus aukojamos už gegužinių pamaldų dalyvius.