2021 05 23 Sekminės

Gegužės 23 dieną Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje šventėme katalikams vieną svarbiausių švenčių - Šventosios Dvasios atsiuntimo – Sekminių šventę. Iškilmingas šv. Mišias aukojo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Sekminių giesmes giedojo parapijos choras.

Homilijoje dvasininkas akcentavo tai, kad Sekminių dieną gimusi Bažnyčia ieško būdų kaip prabilti į žmogų jam suprantama kalba. Išdėstyti gerai išmoktą tiesą nėra sunku – būtina rasti tinkamus žodžius prakalbinti, paskatinti žmogų stiprinti tikėjimą. Mokėjimas išgirsti kitą taip pat svarbus, tačiau išklausyti dažnai reikia pastangų. Iš Apaštalų darbų knygos žinome, kad Šventoji Dvasia apaštalus įvedė į tiesos pažinimo pilnatvę. Sekminių dieną įvairių tautų žmonės su nuostaba klausė apaštalų skelbiamos Gerosios Naujienos. Mūsų dienomis meldžiame teisingumo pasauliui bei trokštame sau sielos ramybės ir laimės. Bažnyčioje privalome mokytis mylinčios širdies kalbos, kad padedant Šventajai Dvasiai įveiktume pasaulio dvasią bei gyventume darnoje.

Pamaldose dalyvavo būrys Domeikavos ir Lapių parapijų jaunimo. Vėliau bažnyčioje vyko sutvirtinamųjų susirinkimas.

Domeikavos bažnyčioje Sutvirtinimo sakramentas bus teikiamas gegužės 29 dieną.