2021 04 03 Velykų tridienis Domeikavos parapijoje

Domeikavos bažnyčioje, balandžio 1-3 dienomis, klebonas kunigas Gintaras Pūras vadovavo Didžiojo Velykų tridienio liturginėms apeigoms ir aukojo šv. Mišias. Pamaldos prasidėjo 19 valandą.

Didįjį Ketvirtadienį, Paskutinės vakarienės šv. Mišių metu minimas Švč. Sakramento įsteigimas. Pagal seną paprotį, buvo giedamas Garbės himnas skambinama bažnyčios varpais, o jį baigus varpai nutyla iki Velyknakčio. Šv. Mišių pabaigoje Eucharistinė Duona, skirta penktadienio Komunijai, procesijoje pernešta į įrengtą šoninį altorėlį. Vėliau tikintieji adoravo Švenčiausiąjį Sakramentą. Buvo galima gauti visuotinius atlaidus už giesmės „Prieš tą didį Sakramentą” giedojimą.

Didįjį Penktadienį pamaldos prasidėjo parpuolusio prieš altorių kunigo malda. Ši malda primena Jėzaus maldą Alyvų darželyje, simbolizuojančią gilų atsidavimą Tėvo valiai. Kristaus mirties dieną Bažnyčioje – atgailos diena pažymima privalomu pasninku. Didžiojo Penktadienio pamaldose klausėme Viešpaties Kančios istorijos bei dalyvavome kryžiaus pagerbimo liturgijoje.

Prie kryžiaus su uždengtu Kančios atvaizdu tris kartus užgiedant giesmę „Štai kryžiaus medis, ant kurio kabojo pasaulio Atpirkėjas“ buvo atidengtas kryžius. Dėl pandemijos pagerbė pabučiuojant kryžių tik dvasininkas. Iškeltą kryžių tikintieji pagerbė nusilenkdami. Už kryžiaus pagerbimą buvo galima gauti visuotinius atlaidus.

Po Komunijos padalinimo prie Kristaus kapo linkome ilgiau pabudėti, pasimelsti. Buvo giedami Graudžius verksmus, gavėnių giesmes.

Didįjį Šeštadienį – Žiburių liturgijoje bažnyčios šventoriuje buvo šventinama ugnis, vėliau Velykų žvakės liepsnos šviesa pasidalinome užsidegdami savo žvakeles. Velykų žvakė simbolizuoja prisikėlusį Kristų - Pasaulio šviesą. Prieblandoje skendinčioje šventovėje buvo skaitomi Biblijos skaitiniai, giedamos psalmės. Vėliau panardindamas į vandenį Velykų žvakę, dvasininkas ją pašventino. Didįjį Šeštadienį susirinkusi bendruomenė atnaujino Krikšto pažadus. Už Krikšto pažadų atnaujinimą buvo galima gauti visuotinius atlaidus.

Bažnyčios prieangyje buvo galima paimti švęsto vandens ir pašventintų degtukų. Didžiojo Šeštadienio apeigoms vandenį buteliukuose dovanojo UAB „Druskininkų vandenys”. Nuoširdžiai dėkojame įmonės vadovams.

Žiburių liturgijoje dalyvavo garbus svečia Seimo narys Viktoras Pranckietis su žmona Irena.

Velyknaktį budėdami prie palaidoto Kristaus kapo, liudijome savo viltį ir tikėjimą Kristaus Prisikėlimu.