2021 04 03 Didžioji Velykų savaitė Lapių parapijoje

Kovo 28 dieną, Verbų sekmadieniu prasidėjo Didžioji savaitė – paskutinė savaitė prieš Velykas. Verbų sekmadienį Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šv. Mišias aukojo ir Verbų sekmadienio liturgijai vadovavo klebonas kunigas Gintaras Pūras. Buvo šventinamos tikinčiųjų verbos bei einama tradicinė Verbų procesija maldos namų viduje. Laikantis ribojimų dėl karantino, tikintieji procesijoje nedalyvavo.

Lapių bažnyčioje, balandžio 1-3 dienomis, klebonas kun. G. Pūras vadovavo Didžiojo Velykų tridienio liturginėms apeigoms ir aukojo šv. Mišias. Pamaldos prasidėjo 17 valandą.

Didįjį Ketvirtadienį, Paskutinės vakarienės šv. Mišių metu minimas Švč. Sakramento įsteigimas. Mišių pabaigoje Eucharistinė Duona, skirta penktadienio Komunijai, buvo pernešta į įrengtą šoninį altorėlį. Buvo galima gauti visuotinius atlaidus už giesmės „Prieš tą didį Sakramentą” giedojimą.

Didįjį Penktadienį pamaldos prasidėjo parpuolusio prieš altorių kunigo malda. Ši malda primena Jėzaus maldą Alyvų darželyje, simbolizuojančią gilų atsidavimą Tėvo valiai. Kristaus mirties dieną Bažnyčioje – atgailos diena pažymima privalomu pasninku. Didžiojo Penktadienio pamaldose klausėme Viešpaties Kančios istorijos bei dalyvavome kryžiaus pagerbimo liturgijoje.

Prie kryžiaus su uždengtu Kančios atvaizdu tris kartus užgiedant giesmę „Štai kryžiaus medis, ant kurio kabojo pasaulio Atpirkėjas“ buvo atidengtas kryžius. Dėl pandemijos pagerbė pabučiuojant kryžių tik dvasininkas. Iškeltą kryžių tikintieji pagerbė nusilenkdami. Už kryžiaus pagerbimą buvo galima gauti visuotinius atlaidus.

Didįjį Šeštadienį – per Žiburių liturgiją bažnyčios šventoriuje buvo šventinama ugnis, vėliau Velykų žvakės liepsnos šviesa pasidalinome užsidegdami savo žvakeles. Velykų žvakė simbolizuoja prisikėlusį Kristų - Pasaulio šviesą. Žodžio liturgijos dalyje buvo skaitomi Biblijos skaitiniai, giedamos psalmės. Vėliau panardindamas į vandenį Velykų žvakę, dvasininkas ją pašventino. Didįjį Šeštadienį susirinkusi bendruomenė atnaujino Krikšto pažadus. Už Krikšto pažadų atnaujinimą buvo galima gauti visuotinius atlaidus. Tikintieji parsinešė namo švęsto vandens ir pašventintų degtukų. Didžiojo Šeštadienio apeigoms vandenį buteliukuose dovanojo UAB „Druskininkų vandenys”. Nuoširdžiai dėkojame įmonės vadovams.

Velykų naktį bažnyčioje vyko Švenčiausiojo Sakramento adoracija.