2021 02 17 Pelenų diena

Vasario 17 dieną, Pelenų trečiadienį prasidėjo Gavėnia – keturiasdešimties dienų laikotarpis, skirtas pasirengti šv. Velykom - Jėzaus Kristaus Prisikėlimui. Gavėnia – laikas skirtas atgaila pasirengti šv. Velykoms. Nuo Pelenų dienos prasideda Velykinės išpažinties ir Komunijos laikas.

Šv. Mišias aukojo klebonas kunigas Gintaras Pūras. Vėliau dvasininkas priminė tikintiesiems Pelenų dienos liturgijos simbolių prasmę bei pašventino pelenus. Pelenų trečiadienį tikintiesiems kunigas užberia ant galvos žiupsnelį pelenų bei Šventojo Rašto žodžiais „atmink, žmogau, jog dulke buvai ir į dulkę pavirsi“ primena apie mūsų būties trapumą bei Dievo gailestingumą.

Pelenų dieną ir penktadieniais tikinčiuosius kviečiame užlaikyti pasninką.
Lietuvoje populiarūs gavėniniai giedojimai „Graudūs verksmai“ mūsų bažnyčioje bus giedami sekmadieniais 11.00 valandą. Kryžiaus keliai gavėnios metu mūsų bažnyčioje bus einami penktadieniais 8.30 valandą ir sekmadieniais 11.30 valandą.

Popiežiaus žinią Gavėnios proga skaitykite čia: Popiežius: gavėnia – tikėjimo, meilės ir vilties atnaujinimo metas - Vatican News

Lietuvos vyskupų laišką tikintiesiems Gavėnios proga skaitykite čia: Lietuvos vyskupų laiškas tikintiesiems (INFO 33) | Lietuvos Vyskupų Konferencija (lcn.lt)