2021 01 13 Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną prisijungėme prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Sutemose Domeikavos bažnyčios pastato išorėje ryte 8.00 valandą dešimčiai minučių buvo uždegtos ant sniego išdėliotos žvakutės. Iniciatyvos simbolis žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės ginėjų laužus. Iniciatyva skirta paminėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Buvo prašoma žvakeles uždegti tuo pačiu metu tam, kad žvakių liepsnelės plazdėtų visoje Lietuvoje vienu metu.

Vėliau klebonas kunigas Gintaras Pūras aukojo šv. Mišias už laisvės gynėjus Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje. Esant suvaržymams dėl karantino, pamaldos vyko be tikinčiųjų.

Pilietiškumo iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisijos organizuojama nuo 2008 metų.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimus Lietuvoje įvertinti (sutrumpintai Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus dekretu įkurta 1998 m. rugsėjo 7 d.

Norintys prisijungti prie iniciatyvos ir vieningai uždegti žvakutes, buvo kviečiami užpildyti elektroninę registracijos formą bei norintys pasidalinti kokybiškomis ir gražiomis nuotraukomis (1-2), galėjo siųsti el. pašto adresu istorinekomisija@gmail.com