2020 12 26 Šv. Kalėdos karantino sąlygomis Domeikavos parapijoje

Šie metai kitokie, nes negalėjome Kristaus Gimimo iškilmės švęsti Bažnyčioje - dėl augančio COVID-19 atvejų skaičiaus uždrausti dideli kalėdiniai šeimų susibūrimai bei sustabdytos viešos pamaldos bažnyčiose. Kūčių vakarą tradiciškai mūsų bažnyčioje parapijiečiai su klebonu dalinasi kalėdaičiu ir šventiniais palinkėjimais. Šiais metais būti drauge neleido aplinkybės, todėl dalintis šventiniu džiugesiu teko kitaip. Nors šiais laikais populiarūs sveikinimai elektroniniu būdu, tačiau klebonas kun. Gintaras Pūras būriui parapijos žmonių išsiuntė iš anksto popierinius atvirukus paštu. Žmonės, kurie šventiniu laiku kaip niekada laukė artimųjų skambučio, virtualaus „aplankymo” buvo maloniai nustebinti pašto dėžutėje rastu asmeniniu dvasininko ranka pasirašytu sveikinimu Šv. Kalėdų proga. Parapijos jaunimas besimokantis Domeikavos gimnazijoje  kalėdinių eglučių alėją kūrė prieš bažnyčią esančiame parke bei jaunimo iniciatyvinės grupes „Paprikola" nuotolinėje edukacijoje gamino šventines puošmenas savo namams. Gyvendami neįprastoje situacijoje atradome būdų vieni kitus nudžiuginti, suteikti jaukumo bei daugiau asmeninio santykio.

Esant karantinui jungiamės į šv. Mišias transliuojamas per televiziją, radiją ar internetu. Dvasininkas ragina tikinčiuosius dalyvaujančius šv. Mišiose nuotoliniu būdu priimti Dvasinę Komuniją. Apie Dvasinę Komuniją plačiau skaitykite Magnifikat paspaudę šią nuorodą. Dvasinė Komunija - Magnificat.lt

Įvedus griežtus suvaržymus, maldos namai liko atviri. Įprastu pamaldų laiku, kalėdų simboliais papuoštoje Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje, meldžiamės asmeninėmis intencijomis bei kasdien jungiamės į Rožinio maldą prašant Dievo Motinos užtarimo ligoniams, medicinos darbuotojams bei parapijos šeimoms ir geradariams.

Gruodžio 31 dieną ir sausio 1 dieną Domeikavos bažnyčia privačiai maldai bus atvira nuo 8.00 valandos iki 10.30 valandos. Praeinančiųjų metų paskutinę dieną bažnyčioje bus giedamas iškilmingas padėkos himnas „Tave Dieve garbinam". Pirmąją Naujųjų metų dieną yra Švč. Mergelės Marijos Dievo Gimdytojos šventė. Bažnyčioje bus giedama giesmė „O Dvasia Viešpatie nuženk".

Parapijiečių vardu nuoširdžiai sveikiname parapijos kleboną kunigą Gintarą Pūrą Šventų Kalėdų ir artėjančių Naujųjų metų proga. Gerbiamam dvasininkui nuoširdžiai linkime sveikatos, optimizmo, džiaugsmingų dienų, Viešpaties malonių gausos bei stiprybės tęsti gražius darbus parapijoje.

Lietuvos vyskupų laišką tikintiesiems dėl suvaržymų esant pandemijai skaitykite paspaudę šią nuorodą. Lietuvos vyskupų kreipimasis (INFO 24) | Lietuvos Vyskupų Konferencija (lcn.lt)