2020 01 18 Birštono sakraliniame muziejuje vaikai pasigamino pal. T. Matulionio rožinį iš duonos

Sausio 18 dieną Domeikavos ir Lapių parapijų vaikai žinių sėmėsi Birštono sakraliniame muziejuje. Jaunuosius lankytojus pasitiko ir muziejaus istoriją papasakojo muziejininkė Daiva Valatkienė. Ji akcentavo, kad muziejus įsikūręs senoje klebonijoje, kurioje 1956-1958 metais gyveno palaimintasis Teofilius Matulionis. Dvejose muziejaus  salėse  eksponuojami palaimintojo kankinio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio asmeniniai daiktai. Ekspozicijoje apžiūrėjome pal. Teofiliaus rožinį, pagamintą iš duonos Vladimiro kalėjimo kameroje. Trapus vėrinys labai gražus, kruopščiai atliktas. Laiške pal. T. Matulionis rašė, kad įkalinimo vietose išlikti padėjo tikėjimas Dievu ir stiprybės teikianti nuoširdi malda. Dievo tarnas Teofilius Rožinį meldėsi kasdien.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo Švč. Mergelės Marijos Rožinio maldos istoriją, vėrinio struktūrą bei slėpinių prasmę. Rožinio malda XIII amžiuje pradėjo melstis dominikonai. Vėliau žinia apie Rožinio maldos galią pasklido krikščionių bendruomenėse. 2002 metais popiežius Jonas Paulius II papildė Rožinio maldą  ketvirtąja Šviesos slėpinių dalimi.

Išklausę teorinę edukacinio užsiėmimo dalį, vaikai patys pasigamino vieno rožinio vėrinį iš duonos. Jaunuosius parapijiečius dvasingumo mokytis iš pal. Teofiliaus Matulionio pakvietė klebonas kunigas Gintaras Pūras.  Šv. Agotos dieną vaikų darbelius iš duonos dvasininkas palaimins bažnyčioje.

Išvykos dalyvė Jolanta