2020 01 13 Laisvės gynėjų diena Domeikavos ir Lapių bažnyčiose

Sausio 13 d. Domeikavos ir Lapių bažnyčiose šv. Mišiose meldėmės už Tėvynės laisvės gynėjus ir žuvusius 1991 m. sausio 13-ąją. Pamaldų pradžioje klebonas kunigas Gintaras Pūras priminė, kad prieš 29 metus sausio 13-osios naktį netekome keturiolikos nepriklausomos Lietuvos gynėjų: Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus ir Vytauto Koncevičiaus.

Iškilmingoms šv. Mišioms vadovavęs kun. G. Pūras pamoksle akcentavo istorines 1991 metų aplinkybes bei kvietė pamąstyti apie asmens vidinės laisvės vertę bei kainą. Gyvendami nepriklausomoje valstybėje privalome dėkoti Dievui ir drąsiems kovotojams už dovaną - kupiną galimybių ir vilties gyvenimą.

Po pamaldų Domeikavos bažnyčioje giedojome Tautišką giesmę bei prisiminėm 1991 metų įvykius. Vėliau būrelis laisvės gynėjų šventoriuje prie kryžiaus kankiniams atminti nusifotografavo atminčiai.

Laisvės gynėjų dieną Lapių bažnyčioje šv. Mišiose gausiai dalyvavo Lapių pagrindinės mokyklos bendruomenė. Klebonas kunigas Gintaras Pūras džiaugėsi būriu jaunų parapijiečių bei padėkojo pamaldose dalyvavusiai Lapių pagrindinės mokyklos pavaduotojai ugdymui Linai Brazaitienei, mokytojoms ir mokiniams. Šv. Mišių pabaigoje priėmėm Viešpaties palaiminimą. Vėliau bažnyčioje vieningai giedojome Lietuvos himną.

Sausio 13 dienos rytą Domeikavos gimnazijoje ir Lapių pagrindinėje mokykloje vyko pilietinė akcija “Atmintis gyva, nes liudija”. Mokyklų languose 10 minučių degė žvakutės simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Lapių bažnyčioje giedame Tautišką giesmę
Parapijų informacija