2019 09 28 Lietuvos Caritas 30-mečio renginyje

Rugsėjo 28 d. Domeikavos ir Lapių parapijų karitietės dalyvavo Lietuvos Caritas 30-mečio minėjimo šventėje. Renginys prasidėjo  Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Iškilmingoms šv. Mišioms vadovavo Telšių vyskupas ordinaras Kęstutis Kėvalas, koncelebravo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Kauno arkivyskupijos apaštalinis administratorius vyskupas Algirdas Jurevičius, vyskupai ir kunigai.

Homiliją pasakė paskirtasis kardinolas arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Prieš tris dešimtmečius dvasininkas vykdė Caritas prezidento pareigas, buvo karitiečių dvasiniu tėvu. Gerbiamas arkivyskupas emeritas S. Tamkevičius  pasidalino prisiminimais apie Bažnyčios gyvenimą sovietmečiu bei akcentavo  katalikių moterų indėlį nesavanaudiškai rūpinantis okupacijos nuskurdintais žmonėmis. Liudydamos gailestingąją meilę ir atjautą,  karitietės steigė labdaros valgyklas vargšams, pagalbos centrus jaunimui ir šeimoms, duris atvėrė pirmasis hospisas Petrašiūnuose. Homilijos pabaigoje dvasininkas kvietė tapti gailestingosios broliškosios meilės misionieriais ir Dievo ginklais kovoti už teisingesnę visuomenę ir geresnę Lietuvą.

Šv. Mišiose maldavimus skaitė ir atnašas prie Viešpaties altoriaus nešė  Lietuvos vyskupijų Caritas centrų narės. Atnašos: duona, vynas, vaisiai, žvakės, gėlės ir žolynai bei vilnoniai mezginiai. Gėlės, žvakės ir vynas  bus naudojami liturgijoje. Naminė duona, vaisiai, žolynų arbata ir vilnonės kojinės pradžiugins nakvynės namuose apsistojusius benamius.

Po šv. Mišių šventė tęsėsi Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje. Caritas bendrabarbius ir savanorius pasveikino Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, prisiminimais dalinosi prieš tris dešimtis metų Lietuvos Caritas atkūrimo iniciatotė sesuo Albina Pajarskaitė, kunigas Robertas Grigas ir Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Muzikininę programą dovanojo Lietuvos operos dainininkai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos studentės. Vėliau žiūrėjome režisieriaus Dariaus Ramanausko dokumentinį filmą apie Lietuvos Caritas istoriją ir veiklas. Carito 30-mečio minėjimo šventės pabaigoje Lietuvos vyskupai visiems suteikė ganytojišką palaiminimą.

Šventinį renginį vedė žurnalo „Artuma“ vyr. redaktorius  Darius Chmieliauskas. Jis priminė „Artumos“ istoriją ir pasidžiaugė, kad šiais metais minėsime žurnalo  25 metų jubiliejų. Žurnalas eina nuo 1989 metų, anksčiau vadinosi “Caritas”. Leidinys pavadintas “Artuma” 1997 metais.

Apžiūrėjome foto parodą “30 metų – 30 žmonių”. Užfiksuoti 30 žmonių atspindėjo 30 organizacijos metų. Šalia nuotraukų – kiekvieno jų pasidalinimas, trumpa žinutė parodos žiūrovui apie tai, ką kiekvienam užfiksuotam savanoriui reiškia būti Caritas dalimi.

Po renginio nusifotografavome atminčiai su Kauno II dekanato parapijų Caritas veiklos vedėja Maryte Mačiuliene. Vėliau bendravome agapėje.

Domeikavos ir Lapių parapijų Caritas vadovės Irena Daukšienė ir Nijolė Jegorovienė