2020 08 15 Žolinės šventė Domeikavos ir Lapių bažnyčiose

Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, Žolinės – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo dangun iškilmės dieną Domeikavos Lietuvos kankinių ir Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiose iškilmingas šv. Mišias aukojo klebonas kun. Gintaras Pūras. Jam talkino Kauno kunigų seminarijos auklėtinis Mantas Šideikis. Lapių bažnyčioje liturgijoje giedojo Domeikavos parapijos choras. Homilijoje dvasininkas trumpai priminė Žolinės – vieno iš didžiausių Dievo Motinos gyvenimo slėpinių šventės Katalikų bažnyčioje raidą bei ragino Švč. Mergelės Marijos pavyzdžiu dėkoti Viešpačiui už gyvenimą. Krikščioniui būtina išmokti vertinti kiekvieną dieną, džiaugtis tuo ką turi bei suteikti vilties ir tikėjimo aplinkiniams. Vėliau dvasininkas padėkojo parapijų Gyvojo Rožinio būrelių nariams ir Rožinį kalbantiems šeimose bei pašventino žolynus ir šių metų derliaus vaisius.

Liaudiškas šventės pavadinimas – Žolinė – atsiradęs dėl tradicijos Mišių metu šventinti žolynus. Istoriniai šaltiniai byloja, jog po Jėzaus Motinos mirties Jeruzalėje uolos nišoje palaidoto kūno nebuvo – apaštalai rado tik daugybę gražių gėlių. Remiantis šia istorija, vėliau išsivystė tikėjimas, jog Marija į dangų buvo paimta ne tik siela, bet ir kūnu. 1950 m. popiežius Pijus XII  tikėjimą, kad Marija buvo paimta į Dangų su siela ir kūnu, paskelbė Bažnyčios dogma.

Etnologai teigia, kad nuo seno mūsų krašte bažnyčioje pašventinti žolynai simbolizuoja gyvenimo ir pasaulio pilnatvę. Buvo tikima, kad Žolinių puokštė saugos namus nuo negandų, o šventintos vaistažolės labiau veiksmingos, todėl jomis gydė sergančius. Šiandien Žolinės puokštės prasmė yra simbolinė. Žmonių pasirinktos gėlės ir žolynai džiugina spalvomis, kvapais bei skatina gėrėtis Pasaulio Sutvėrėju, Jam pasakyti „Ačiū”.

Domeikavos ir Lapių parapijose tapo graži tradicija švenčių proga į maldos namus pakviesti profesionalių muzikų. Meniniai renginiai buria bendruomenę, skatina kūrybinę veiklą parapijoje. Šiais metais po Mišių Lapių bažnyčioje klausėme aktorės Neringos Nekrašiūtės koncerto. Šiltai sutikta viešnia atliko Švč. Mergelei Marijai skirtas giesmes ir populiarias estradines lietuvių autorių dainas.

Liepos 31 d. Lietuvos vyskupai priėmė nutarimą Dėl asmeninio saugumo priemonių maldos namuose bei bažnytiniuose renginiuose, kuriame  raginama tikinčiuosius bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose laikytis 2 metrų atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.
Klebono kun. G. Pūro rūpesčiu bažnyčioje buvo dalinamos veido apsaugos kaukės jų neturintiems žmonėms.

Už šventę Žolinės dieną nuoširdžiai dėkojame gerb. klebonui kun. Gintarui Pūrui, mylimai aktorei Neringai Nekrašiūtei ir Lapių miestelio kultūrinių renginių vadovei Jurgai Marmaitei.

Parapijų informacija