2024 05 05 Motinos diena Domeikavos bažnyčioje

Gegužės 5 dieną, pirmą mėnesio sekmadienį mūsų krašte tradiciškai minima Motinos diena. Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras vadovavo iškilmingoms pamaldoms. Meldėmės už gyvas ir mirusias motinas. Šv. Mišiose dvasininkai suteikė palaiminimą pamaldose dalyvavusioms mamoms. Moterims gėlių žiedus įteikė patarnautojai. Šv. Mišių liturgijoje kartu su mūsų parapijos choru giedojo svečias solistas Liudas Mikalauskas.

Pamokslo pradžioje klebonas pasveikino visas Mamytes Motinos dienos proga bei priminė, kad gegužės mėnuo Bažnyčioje skirtas Švč. Mergelės Marijos gerbimui. Dvasininkas kvietė šeimose gaivinti pamaldumą Dievo Motinai bei perskaitė tarpukario poeto Perto Vaičiūno eilėraščio „Motinos akys" posmelį:

Motinos meilė – kaip dangiškos ugnys,

Skaidriai liepsnodama, guodžia pasaulį.

Motinos meilė – tai skausmas bedugnis,

Nešantis žemei gyvenimo saulę…

Vaikams mama yra meilės, gerumo, ištikimybės pavyzdys. Motina - gimdytoja ir auklėtoja, kuri įtakoja tautos likimą. Per Ją tautos gyvena arba miršta, sutrypiamos arba išaukštinamos.Kiekvienos mamos rankose yra žmonijos ateitis.

Prieš pamaldas mūsų bažnyčioje parapijos giedotojai giedojo Švč. Mergelei Marijai skirtą himną „Akatistą“.

Po pamaldų bažnyčioje vyko žmonių mylimo dainininko Liudo Mikalausko koncertas.

Nuoširžiai dėkojame dainininkui L. Mikalauskui už gražias dainas bei bendrystę. Ačiū visiems prisidėjusiems prie gražios šventės organizavimo.