2024 04 12 Kanoninė vyskupo vizitacija Domeikavos ir Lapių parapijose

Balandžio 12 dieną, penktadienį Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas lankėsi Domeikavos Lietuvos kankinių ir aptarnaujamoje Lapių šv. Jono Krikštytojo parapijose. Parapijoms vadovauja klebonas kun. Gintaras Pūras.

Patikrinti, kaip paskirtiesiems kunigams sekasi darbuotis parapijose, vyskupas turėtų kas penkerius metus. Tas patikrinimas vadinamas kanonine vyskupo vizitacija.

Dalykinių susitikimų metu vyskupas susitiko su parapijose veikiančių įstaigų vadovais, darbuotojais bei lankytojais. Nuo ankstyvo ryto gerbiamas dvasininkas S. Bužauskas lankėsi Lapių miestelio seniūnijoje, pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, V. Rožukienės Ąžuolyno sveikatos centre, senelių namuose. Po pietų vyskupo dalykiniai susitikimai tęsėsi Domeikavoje. Vyskupas lankėsi seniūnijoje, gimnazijoje, bibliotekoje, laisvalaikio salėje bei vaikų darželyje „Luknė”. Mažieji parapijiečiai paruošė muzikinę programą. Vizituodamas vyskupas gaivino tikėjimą bei kvietė drąsiai liudyti Kristų, rūpintis savo ir artimo dvasine gerove. Susitikimų pabaigoje fotografomės atminčiai.

Dienai įpusėjus, kvietėme į agapę Domeikavos parapijos namuose. Brangų svečią vyskupą S. Bužauską pasitiko Domeikavos ir Lapių parapijų pastoracinių tarybų nariai bei aktyvūs parapijiečiai. Jaukioje aplinkoje kalbėjome apie parapijose atliktus ir vykdomus sielovados bei kasdienius ūkinius darbus. Vėliau savo veiklas pristate Kauno arkivyskupijos katechetikos, jaunimo ir šeimos centrų atstovai. Buvome pakviesti skleisti žinią savo aplinkoje apie vykdomas gražias iniciatyvas Kauno arkivyskupijoje bei dalyvauti būsimuose renginiuose.

Nuoširdžiai dėkojame vyskupui Sauliui Bužauskui ir visiems svečiams už apsilankymą Domeikavos ir Lapių parapijose bei skirtą laiką bendrystei.

Balandžio 14 d. sekmadienį po pamaldų Lapių bažnyčioje vyskupo vizito jautriomis akimirkomis senelių globos namuose  pasidalino  Virginija Rožukienė. Moteris dėkojo gerbiamam parapijos klebonui Gintarui už suteiktą galimybę senoliams susitikti su buvusiu „Marijos radijo" vadovu mylimu dvasininku Sauliumi Bužausku.

Domeikavos parapijos informacija