2023 08 15 Žolinė Domeikavos ir Lapių bažnyčiose

Rugpjūčio 15 d., antradienį šventėme Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų iškilmę (Žolinę). Domeikavos Lietuvos kankinių ir Lapių šv. Jono Krikštytojo bažnyčiose iškilmingas šv. Mišias aukojo parapijų klebonas kun. Gintaras Pūras. Vėlau dvasininkas palaimino žmonių atsineštus žolynus ir sodo gėrybes.

Pamoksle dvasininkas tikintiesiems kalbėjo apie Mergelės Marijos svarbą ir dalyvavimą mūsų gyvenime. Kunigas ragino per Mariją melsti Dievo malonių sau, artimui bei prašyti taikos kariaujančiai Ukrainai. Švč. M. Marijos užtarimu tikėjo tremtiniai, partizanai, gyvenimo išbandymuose esantys žmonės. Meilę ir padėką Švč. Mergelei Marijai atrandame tikėjimo liudijimuose, liaudies dainose ir giesmėse. Pamokslo pabaigoje klebonas akcentavo, kad Marija yra svarbus gyvenimo žemėje pavyzdys bei nuoširdžiai padėkojo Rožinio maldos kalbėtojams bei AKATISTO giedotojams bažnyčioje.

Parapijų chorai parengė šventinį liturginį repertuarą Mergelės Marijos garbei. Domeikavos parapijos chorui vadovavo svečias - buvusi ilgametė parapijos choro vadovė vargonininkė Rasa Endriukaitienė.

Domeikavos ir Lapių bažnyčiose Žolinės šventę organizuoti padėjo mūsų laisvalaikio salių šaunios kultūros darbuotojos Nerija Krugliakovienė ir Jurga Marmaitė. Po pamaldų Domeikavos bažnyčioje šventinį koncertą dovanojo vyrų vokalinis ansamblis „Beržai”. Lapių bažnyčioje koncertavo operos solistai Gabrielė Kuzmickaitė ir Martynas Žukauskas.

Žolinės dieną Domeikavos bažnyčioje pamaldose dalyvavo Seimo narys Viktoras Pranckietis su žmona Irena.
Dėkojam gerbiamiems svečiams, visiems pamaldų dalyviams už bendrystę bei linkime geros sveikatos, sėkmės pasirinktose veiklose.

Parapijų informacija