2023 04 08 Didysis Velykų Tridienis. Velyknaktis

Didžiąja savaite vadinama savaitė prieš šv. Velykas. Reikšmingiausiomis yra trys paskutinės jos dienos vadinamos Velykų Tridieniu. Parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras vadovavo Didžiojo ketvirtadienio, Didžioje penktadienio bei Velyknakčio liturgijai Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje.

Balandžio 6 d., ketvirtadienio vakarą minėjome Eucharistijos įsteigimą Velykų vakarienėje, Jėzaus su mokiniais valgytoje Jeruzalėje. Mišių pradžioje, primenant Eucharistijos sakramento įsteigimą, „Garbė Dievui aukštybėse” skambant varpams iškilmingai giedojo parapijos choras. Po komunijos komuninė su procesija nunešta į parengtą altorėlį. Po pamaldų tikintieji pasiliko trumpai adoracijai.

Didįjį ketvirtadienį galima gauti visuotinius atlaidus už giesmės „Prieš tą didį sakramentą" giedojimą.

Balandžio 7 d. Didžiojo penktadienio liturgija skirta Viešpaties Kančios minėjimui, šv. Mišios neaukojamos. Didįjį penktadienį bažnyčioje negrojo muzika, nudengtas altorius. Bažnyčioje buvo einamas Kryžiaus kelias bei skaitoma Viešpaties Kančios istorija. Didįjį penktadienį tikintieji gali gauti visuotinius atlaidus už Kryžiaus pagerbimą. Didįjį penktadienį tikintieji kviečiami laikytis pasninko.

Balandžio 8 d., Didįjį šeštadienį Domeikavos bažnyčioje vyko Velyknakčio liturgija. Ji prasidėjo Žiburių liturgija susirinkus bažnyčios šventoriuje aplink laužą. Klebonas kun. Gintaras Pūras šventino ugnį bei paruošė velykinę žvakę penkiais pumpurais simbolizuojančiais kančios ženklus – Kristaus žaizdas. Pašventinus ugnį, nuo jos uždegama velykinė žvakė. Vėliau žvakutes užsidegė visi tikintieji.

Po šlovinimo giesmės pradėjome Žodžio liturgiją. Skaitovai skaitė septynis skaitinius, buvo giedamos psalmės, meldžiamasi.

Krikšto liturgiją pradėjome giedodami Visų šventųjų litaniją. Vėliau klebonas kun. G. Pūras pašventino vandenį. Į pašventintą vandenį buvo įleidžiama velykinė žvakė. Ji simbolizuoja Kristų, įbrendantį į Jordano vandenį, kad jį pašventintų. Didįjį šeštadienį galima pelnyti visuotinius atlaidus už Krikšto pažadų atnaujinimą. Po  Velyknakčio Mišių dvasininkas laimino žmonių atsineštus šventinius velykinio stalo valgius. Po pamaldų žmonės galėjo paimti švęsto vandens ir palaimintų degtukų.

Po Velyknakčio pamaldų iki Velykų ryto šv. Mišių vyko Švč. Sakramento adoracija Domeikavos bažnyčioje.

Vandenį 0,5 l. buteliukuose dovanojo jau kelis metus iš eilės Druskininkų UAB „Akvalita” kolektyvas. Nuoširdžiai dėkojame įmonės direktoriui Jonui Miliui už paramą mūsų parapijai.