2023 02 22 Gavėnios pradžia – Pelenų diena

Vasario 22 d., trečiadienį prasidėjo Gavėnia – 40 dienų laikotarpis pasirengti Velykoms. Gavėnia – tai susikaupimo ir atgailos laikas, kurio metu tikintieji raginami peržvelgti savo krikščionišką gyvenimą ir atgailos bei susitaikinimo dvasia ruoštis švęsti Kristaus prisikėlimą. Pirmąją Gavėnios dieną – Pelenų trečiadienį Domeikavos Lietuvos kankinių ir Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiose šv. Mišių liturgijai vadovavo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Jam talkino diakonas Mantas Šideikis.

Svarbiausias Pelenų dienos akcentas yra pelenų barstymas, simbolizuojantis ne tik gavėnios, kaip atgailos, laikotarpio pradžią, bet ir nusižeminimą bei nuoširdų siekį atsiversti ir tikėti Evangelija. Pelenai simbolizuoja: myriop einančio žmogaus silpną ir trapų būvį bei jo tuštybę. pelenai paruošiami deginant praėjusių metų pašventintas verbų šakeles. Pelenų palaiminimas ir barstymas vyksta šv. Mišių metu po homilijos. Mišių dalyviams kunigas užberia ant galvos žiupsnelį pelenų arba ant kaktos pelenais daro kryžiaus ženklą, pasirinktinai sakydamas šiuos Šv. Rašto žodžius: „Atsiverskite ir tikėkite Evangelija“ (Mk 1,15) arba „Atmink, žmogau, jog dulkė esi ir dulkėmis virsi“ (plg. Pr 3,19).

Lapių bažnyčioje Pelenų trečiadienio pamaldose dalyvavo Lapių pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Plg. Bernardinai.lt