2023 02 05 Šv. Agotos dienos minėjimas

Vasario 5 d., sekmadienį minėjome Šv. Agotą. Tą dieną tradiciškai bažnyčioje laiminama šv. Agotos duona ir vanduo – tai priemonės prieš gaisrą, šaukiantis šventosios užtarimo. Pamaldoms vadovavęs parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras tikintiesiems priminė sakramentalijų reikšmę.

Mišių liturgijoje giedojo parapijos choras, kuriam vadovauja mūsų parapijoje vargonininko tarnystę prdadėjęs eiti Mindaugas Giedraitis.

Pirmą vasario sekmadienį, prieš pamaldas bažnyčioje buvo giedamas himnas Dievo Motinos garbei „Akatistas”.

Bažnyčios prieangyje Marijos radijo savanoriai rinko aukas radijo išlaikymui bei platino informacinius lankstinukus apie krikščionybę bei pal. Karolį Akutį.

Parapijos klebonas nuoširdžiai dėkoja visiems parapijiečiams už paramą pinigine auka krikščioniškai žiniasklaidai.

Vasario 2 d., ketvirtadienį 12.00 val. šv. Mišiose Domeikavos bažnyčioje šventėme Grabnyčias – Kristaus paaukojimo šventę. Bažnyčioje buvo einama tradicinė Grabnyčių procesija bei laiminamos žvakės.

Vasario 3 d., penktadienį 9.00 val. šv. Mišiose minėjome Šv. Blažiejų. Pamaldų metu buvo atliekama liturginė apeiga apsaugant nuo gerklės ligų. „Gerklės palaiminimo“ sakramentalija atliekama paliečiant gerklę dviem sukryžiuotom žvakėm, prašant šv. Blažiejaus užtarimo. Ši apeiga artimai susijusi su tradicija, kuri perduoda, jog vyskupas Blažiejus stebuklingai išgelbėjo berniuką, kuriam gerklėje buvo įstrigęs kaulas ar ašaka.