2022 08 15 Žolinės šventė Lapių bažnyčioje

Rugpjūčio 15 dieną, pirmadienį šventėme Žolinę – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų Iškilmę. Lapių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šv. Mišias aukojo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Meldėmės už parapiją, Rožinio kalbėtojus bei tarnautojus ir geradarius. Pamoksle dvasininkas kvietė melsti Dievo Motinos užtarimo prašant taikos mūsų krašte ir Ukrainoje. Vėliau dvasininkas pašventino tikinčiųjų atsineštus žolynus ir šių metų derliaus vaisius.

Šiemet Žolinės šventimas sutapo su kaitra ir ilguoju savaitgaliu, bet nežiūrint to, po šv. Mišių pilni Lapių maldos namai klausėsi šventinio koncerto „skamba Žolinė Lietuvoje”. Svečiai artistai Ieva Marmienė (sopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras) ir Roberta Daugėlaitė (fortepijonas) atliko C. Monteverdi, H. Purcell, A. Vivaldi, V. Bartulis, L. Vilkončius, U. Sisask, M. Natalevičius ir kt. autorių kūrinius.

Dainininkai kūrinius atliko lietuvių ir italų kalbomis bei skambėjo Estijoje populiariausia giesmė Dievo Motinai Marijai estiškai.

Nuoširdžiai dėkojame už gražią Žolinės šventę bei bendrystei skirtą laiką svečiams muzikams, Lapių laisvalaikio salės vadovei Jurgai Marmaitei bei gerbiamam mūsų parapijos klebonui kun. Gintarui Pūrui.