2022 04 16 Didysis Velykų Tridienis

Didžiojo Velykų Tridienio liturgijai Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje vadovavo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras, jam talkino klierikas Mantas Šideikis. Didžiąją Velykų savaitę Bažnyčia ypač švenčia tris dienas; Didijį ketvirtadienį, Didijį penktadienį ir Didijį šeštadienį (Velyknaktį). Velykų tridienis pasiekia kulminaciją Velykų vakarą Šventosios nakties – Velyknakčio budėjimu.

Didįjį ketvirtadienį maldos namuose nudengtas altorius, išneštas kryžius, žvakės ir mišiolas. Tai simbolizuoja Paskutinės vakarienės pabaigą ir Jėzaus nuplėštus drabužius, apleistumą. Didįjį ketvirtadienį po Komunijos komuninė, kurioje laikomos Eucharistijos atsargos, nededama į tabernakulį, bet su procesijoje pernešama į įrengtą garbinimo altorėlį.

Didįjį penktadienį nėra aukojamos šv. Mišios. Viešpaties Kančios pamaldų pradžioje kunigas parpuolęs priešais altorių kniūbsčias meldžiasi tyloje kartu su tikinčiaisiais. Vėliau buvo skaitoma vaidmenimis Viešpaties Jėzaus Kristaus Kančios istorija. Vėliau dvasininkas tris kartus giedodamas giesmę „Štai kryžiaus medis, ant kurio kabojo pasaulio Atpirkėjas“, nudengė Kristaus kančią ir pabučiavimu pagarbino kryžių. Pamaldų dalyviai pagarbino kryžių nusilenkdami. Už kryžiaus pagarbinimą buvo galima gauti visuotinius atlaidus.

Penktadienio rinkliava buvo skirta Šventajai žemei paremti.

Didįjį šeštadienį (Velyknaktį) vyko Žiburių (Šviesos) apeigos. Bažnyčios šventoriuje buvo uždegta ir šventinama ugnis, nuo kurios buvo įžiebta Velykų žvakė bei bažnyčios viduje esančių žmonių žvakutės. Didijį šeštadienį atnaujinome Krikšto pažadus, sugiedota Visų šventųjų litanija, buvo šventinamas vanduo ir degtukai bei žmonių atsinešti velykiniai valgiai.

Per naktį, iki Velykų ryto 8.00 valandos šv. Mišių, tikintieji budėjo prie įrengto Kristaus kapo bažnyčioje bei dalyvavo Šenčiausiojo Sakramento adoracijoje, giedojo žemaičių „Kalvarijos kalnus“, meldėsi už parapijos šeimas, taiką Ukrainoje.

Klebonas kun. Gintaras Pūras nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems Velyknakčio šv. Mišiose bei vandens buteliukus dovanojusiam Druskininkų UAB „Akvalita” direktoriui Jonui Miliui.