2021 11 28 Adventas Lapių bažnyčioje.

Lapkričio 28 dieną, pirmąjį advento sekmadienį pradėjome naujuosius liturginius metus. Klebonas kun. Gintaras Pūras pasveikino pamaldų dalyvius bei palinkėjo visiems stiprios sveikatos ir ramaus Kalėdų laukimo. Vėliau dvasininkas pašventino kalėdaičius ir žmonių atsineštus advento vainikus.

Keturios advento vainiko žvakės žymi keturis Advento sekmadienius. Liturginė Advento spalva yra violetinė, kuri simbolizuoja atgailą ir laukimą. Trečias advento sekmadienis vadinamas džiaugsminguoju, naudojama rožinė liturginė spalva. Žvakės šviesa išsisklaido tamsą ir primena, kad Viešpaties atėjimo laikas artėja.

Po pamaldų dvasininkas dovanojo vaikams advento kalendorius „Kalėdų stebuklo belaukiant“ . Klebonas kvietė vaikus šeimoje daryti gerus darbus ir valingai vykdyti advento laikotarpiui sugalvotus pasiryžimus.

Gruodžio 5 dieną – II advento sekmadienis.
Gruodžio 12 dieną – III advento sekmadienis.
Gruodžio 19 dieną – IV advento sekmadienis.

Gruodžio 24 dieną, penktadienį – Kūčios. Primename tikintiesiems Lietuvoje galiojantį paprotį Kūčių dieną laikytis pasninko. Vakare krikščioniškose šeimose valgoma kūčių vakarienė, kuri pradedama bendra šeimos malda bei krikščioniškos tarpusavio meilės ženklu laužomas bažnyčioje pašventintas kalėdaitis ir dalijamasi juo. Vakare 20.00 valandą bus aukojamos Kūčių šv. Mišios (ne piemenėlių), kurių metu visi kartu laužysime vienybės ir taikos simbolį - kalėdaitį.

Nuo lapkričio 28 dienos iki gruodžio 24 dienos sekmadieniais po šv. Mišių Lapių bažnyčios zakristijoje galima įsigyti kalėdaičių. Voke kartu su kalėdaičiais bus įdėtas lapelis su malda meldžiantis prieš kūčių vakarienę ir po jos. Po namus ir įstaigas kalėdaičiai nebus nešiojami.