2021 10 23 Lapių bažnyčioje folkloro ansamblių koncertas Vėlinių proga

Spalio 23 dienos vakarą Lapių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje folkloro ansambliai iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų atliko lietuvių liaudies dainas ir giesmes Vėlinių proga. Dainų vakarą vedė Kauno rajono Ramučių kultūros centro Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansamblio „Viešia“ vadovė Jolanta Balnytė.

Renginio pradžioje Lapių šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras pasveikino gausų būrį svečių. Dvasininkas trumpai papasakojo Lapių bažnyčios istoriją bei kvietė prisiminti mirusius artimuosius ir draugus. Lapių bažnyčia apsupta kapinaičių. Amžinojo poilsio vieta mums primena, kad kapinėse atgulsime visi, tačiau kol esame žemiškojoje kelionėje, reikia kuo daugiau vieniems su kitais bendrauti.

Koncerte gražiausias lietuvių liaudies našlaičių dainas atliko folkloro ansambliai „Kupolė”, „Raskila”, „Imsrė”, „Verpeta”, „Auksodis”, „Piliarožė”, „Altonis” ir „Verpeta”. Našlaičių dainose apdainuotas tėvų rūpestis ir meilė, patirta tada, kuomet jie dar buvo gyvi, liejamas ilgesys bei tėvų išgyvenimai netekus vaikų.

Koncerto pabaigoje tylos minute pagerbėme mirusiuosius. Vėliau atminimo žvakutes uždegėme Lapių kapinaitėse ir prie paminklo Laisvės gynėjams.

Už prasmingą kultūrinų projektą ir pastangas buriant bendruomenę nuoširdžiai dėkojame gerbiamam klebonui kun. Gintarui Pūrui, Ramučių kultūros centro direktorei Živilei Jurgaitienei, renginio vadovei Jolantai Balnytei, Lapių laisvalaikio salės vadovei Jurgai Marmaitei bei nuostabiems folkloro kolektyvams.