2021 09 17 Lapių parapijos vaikų piligrimystė „Gailestingumo keliu“ Vilniuje

Rugsėjo 17 d., penktadienį būrys vaikų iš Lapių Šv. Jono Krikštytojo parapijos lankėsi Vilniuje – Dievo Gailestingumo mieste. Vidudienį atvykome į V. Gybo gatvėje esantį Šv. Faustinos namelį. Mus pasitiko ir svetingai muziejaus duris atvėrė darbuotoja Onutė Šokaitytė-Ročkienė. Moteris įdomiai pasakojo apie Šv. Faustinos Kovalskos gyvenimą ir Gailestingojo Jėzaus paveikslą. Vėliau mokėmės Dievo Gailestingumo vainikėlio maldos bei apžiūrėjome muziejaus eksponatus.

Antakalnyje įsikūrusioje Gailestingumo Motinos seserų vienuolijoje iš Lenkijos atvykusi sesuo Faustina gyveno nuo 1933-1936 m. Per Vilniuje praleistus metus vienuolė patyrė keliasdešimt Jėzaus apsireiškimų, rašė Dienoraštį. Sesers Faustinos dvasiniam vadovui kun. Mykolui Sopočkai padedant, pagal vienuolės regėjimus tuometinis Vilniaus dailininkas Eugenijus Kazimierovskis nutapė Dievo Gailestingumo paveikslą.

Originalus Dievo Gailestingumo paveikslas yra Vilniaus senamiestyje, Dominikonų gatvėje esančioje Dievo Gailestingumo šventovėje, Piligrimams švetovė atvira visą parą. Prie Švč. Sakramento išsakėme savo intencijas, šventovės prieangyje uždegėme padėkos Dievui žvakutes.

2000-aisiais metais popiežius Jonas Paulius II pal. ses. Mariją Faustiną Kovalsą paskelbė šventąja. Šv. Faustina Kovalska viena žymiausių XX amžiaus katalikų mistikių. Jos Dienoraštis – autentiškas krikščioniškos kultūros dokumentas, kurio nemaža dalis parašyta Vilniuje, išleistas lietuvių kalba.

Šv. Faustinai Kovalskai apreikšta tiesa apie Dievo Gailestingumą ir šio paveikslo kopijos plačiai paplito po visą pasaulį. Popiežius Pranciškus suteikė Visuotinius atlaidus tikintiesiems Lietuvoje kalbantiems Dievo Gailestingumo vainikėlį bažnyčiose prieš Švenčiausiąjį, arba ligoniams savo namuose.

Esame laimingi aplankę svarbiausias piligriminio „Gailestingumo kelio” vietas Vilniuje.

Įdomus lietuviškas dokumentinis filmas pagal Šv. Faustinos Dienoraštį.

Nuoroda

Kauno raj. Lapių pagrindinės mokyklos