2021 07 04 Paminėtas Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios 15 metų pašventinimo jubiliejus

Liepos 4 dieną, sekmadienį Domeikavos parapija šventė Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios 15 metų pašventinimo jubiliejų. Jubiliejines šv. Mišias aukojo Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ, talkino Kauno II dekanato dekanas mons. Augustinas Paulauskas,  mons. dr. Artūras Jagelavičius ir Šėtos Švenčiausiosios Trejybės parapijos klebonas kun. Robertas Gedvydas Skrinskas. Pamaldose giedojo Domeikavos mišrus choras „Versmė” ir parapijos giesmininkai.

Kardinolas S. Tamkevičius homilijoje akcentavo, koks svarbus yra Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios titulas. Jis primena sunkų mūsų Tėvynės ir Bažnyčios laikotarpį, kai tikėjimas į Dievą tapdavo sunkių išbandymų priežastis. Dvasininkas kalbėjo apie šeimos vaidmenį vaikų religiniam auklėjimui bei kvietė įsiklausyti į apaštalo Pauliaus žodžius pasakytus Efezo krikščionims: „Jūs esate šventųjų bendrapiliečiai ir Dievo namiškiai, užstatyti ant apaštalų ir pranašų pamato, turintys kertiniu akmeniu patį Kristų Jėzų,  ant kurio darniai auga visas pastatas, tampantis šventove Viešpatyje, ant kurio ir jūs esate drauge statomi kaip Dievo buveinė Dvasioje.” Kardinolas pamaldų dalyviams linkėjo tikėjimo ir meilės šeimose bei asmeninio stipraus ryšio su Kristumi.

Kardinolas Sigitas Tamkevičius Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios kertinį akmenį pašventino 1993 metų birželio 14 dieną. 2006 m. liepos 2 dieną gerbiamas dvasininkas pakonsekravo Lietuvos kankinių bažnyčią Domeikavoje.

Po šv. Mišių Domeikavos parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras padėkojo gerbiamiems svečiams kunigams už apsilankymą Domeikavos bažnyčioje. Parapijos pastoracinė taryba kardinolui S. Tamkevičiui dovanojo Domeikavos bažnyčios paveikslą. Kardinolas Domeikavos parapijos klebonui įteikė Popiežiaus Pranciškaus prasmingą dovaną bei palinkėjo prasmingų darbų tarnaujant Dievui ir žmonėms Domeikavos Lietuvos kankinių parapijoje.

Klebonas kun. Gintaras Pūras Domeikavos Lietuvos kankinių parapijai vadovauja penkerius metus. Šia gražia proga aktyviausių parapijiečių geri nesavanaudiški darbai bendruomenėje neliko nepastebėti – kardinolas S. Tamkevičius įteikė klebono paruoštas padėkas.

Vėliau parapijai buvo įteiktos kitos prasmingos dovanos, bažnyčios jubiliejaus proga svečiams ir parapijiečiams koncertą bažnyčios šventoriuje dovanojo liaudies muzikos kapela Domeikavos „Seklyčia”. Nuoširdi džiaugsminga bendrystė tęsėsi Agapėje.