2021 06 13 Gedulo ir vilties diena

Birželio 13 dieną Domeikavos Lietuvos kankinių parapija šventė titulinius Lietuvos kankinių atlaidus bei minėjo Gedulo ir vilties dieną. Iškilmingas šv. Mišias aukojo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras. Giedojo Domeikavos mišrus choras „Versmė“. Po šv. Mišių operos solistas Egidijus Bavikinas dovanojo koncertą „Skriski Lietuvėlėn“ bei su choristais padainavo keletą dainų apie Lietuvą.

Dvasininkas pamoksle priminė prieš 80 metų birželio 14 dienos naktį prasidėjusių Lietuvos žmonių masinių trėmimų į Sibirą žiaurumus – didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG‘o stovyklas. Tremtiniams teko patirti skaudžius išgyvenimus, artimųjų netektis. Sovietiniai okupantai trėmė ūkininkų, visuomenės ir kultūros veikėjų šeimas, dvasininkus ir kt. Tremtinių kaltė buvo ta, kad mylėjo Tėvynę, buvo dori. Okupantų vykdomi nusikaltimai paliko gilią žaizdą tremtinių likimuose, tačiau nepajėgė atimti tikėjimo gėrio pergale prieš blogį. Domeikava – buvusių tremtinių kraštas, čia kūrėsi grįžusieji iš tremties. Privalome mokytis meilės Dievui, Tėvynei ir žmogui iš tremtinių, kurie išliko net sunkiausiomis sąlygomis.

Po šv. Mišių gražius žodžius pamaldose dalyvavusiems kraštiečiams tremtiniams ir svečiams pasakė Žaneta Danauskienė. Vaikystės prisiminimais pasidalino tremtyje gimęs domeikaviškis Donatas Jankauskas.

Šventėje dalyvavo Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė, seniūno pavaduotoja Vita Sutkienė bei ilgametis Domeikavos seniūnas tremtinys Irenijus Šmidtas.

Vėliau bažnyčioje giedojome Tautišką giesmę, skulptūrų parke prie kryžiaus Lietuvos kankiniams atminti, skambėjo giesmė „Lietuva brangi”. Svečiai padėjo Lietuvos vėliavos spalvų gėlių vainikėlius, uždegėme žvakutės žuvusiems tremtyje atminti.

Už prasmingą šventę nuoširdžiai dėkojame Domeikavos seniūnijai, parapijos klebonui kun. Gintarui Pūrui, solistui Egidijui Bavikinui, muzikams, choristams, Ramučių kultūros centro vadovei Živilei Jurgaitienei ir Domeikavos kultūros centro renginių organizatorei Žanetai Danauskienei.