2020 11 15 Domeikavos bažnyčioje – tautodailininko R. Grekavičiaus kryždirbystės darbų paroda

Lapkričio 15-29 dienomis Domeikavos bažnyčioje veiks Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario kalvio Ričardo Grekavičiaus kaltinių saulučių paroda, kurioje eksponuojami autentiški, sertifikuoti tautinio paveldo darbai. Metalinė saulutė – puošybinė detalė, būdinga tradicinei lietuvių sakralinei architektūrai. Tai dažna kryžių, koplytstulpių, koplyčių puošybinė dalis. Talentingas meistras ieško įkvėpimo senosiose tradicijose, drąsiai savaip jas interpretuoja. Praeitais metais nagingas vyras pripažintas Lietuvos kalvių kalviu. Toks vardas vienam iš šalies kalvių suteikiamas kas trejus metus už UNESCO globojamos Lietuvos kryždirbystės tradicijų puoselėjimą.

Spalio mėnesio pabaigoje Domeikavos laisvalaikio salėje vyko Kauno krašto konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2020“ nugalėtojų pagerbimo šventė. Karmėlavoje gyvenantis kalvis R. Grekavičius tapo regioninio turo laureatu. Ateinančių metų sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, žinomas kalvis dėl garbingo prizo - „Aukso vainiko“, varžysis respublikiniame tautodailininkų konkurse Raudondvaryje.

Dėkojame tautodailininkui R. Grekavičiui už surengtą konkursinių kalvystės darbų parodą maldos namuose bei klebonui kun. Gintarui Pūrui ir Kauno rajono Ramučių kultūros centro direktorei Živilei Jurgaitienei už rūpestingumą, bendradarbiavimą ir nuoširdų atliepą į bendruomenės poreikius pažinti bažnytinio meno tradicijas.