2020 11 02 Vėlinių dienos minėjimas Domeikavos bažnyčioje

Lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną Domeikavos bažnyčioje klebonas kun. Gintaras Pūras šv. Mišias aukojo už mirusius mūsų artimuosius bei šiais metais parapijos kapinėse palaidotuosius. Buvo skaitomi mirusiųjų vardai, šventinamos vėlinių žvakės bei bažnyčioje einama tradicinė Vėlinių gedulinė procesija. Klebonui talkino Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos klierikas Mantas Šideikis. Pamoksle dvasininkas kalbėjo apie žmogaus būties trapumą, skausmingą artimo netekties patirtį bei kvietė gaivinti amžinojo gyvenimo viltį. Sunkiomis išsiskyrimo su mums brangiais žmonėmis akimirkomis atminkime, kad Kristaus amžinojo gyvenimo dovanos mirtis nepajėgi atimti. Nuoširdžioje maldoje prisiminėme žemiškąją kelionę baigusius mylimuosius, draugus, pažįstamus bei mirusius parapijos rėmėjus ir geradarius.

Vėlinių dieną prieš šv. Mišias Domeikavos bažnyčioje parapijos giesmininkai giedojo Kalvarijos Kalnų giesmes. Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicija parapijoje puoselėjama daugiau nei dešimtmetį. Parapijos giesmininkus subūrė Antanas ir Valerija Aleksynai.

Vėlinių aštuondienio metu – lapkričio 1-8 dienomis Domeikavos bažnyčioje galima gauti visuotinius atlaidus mirusiems. Iki lapkričio 8 dienos rytinės šv. Mišios bus aukojamos už visus mirusiuosius. Lapkričio 8 ir 15 dienomis šv. Mišiose melsimės už palaidotus Domeikavos parapijos kapinėse.