2020 10 16 Domeikavoje premjera – skambėjo religiniais ir tautiniais motyvais paremta kantata ,,Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva“

Spalio 16 dienos vakarą Domeikavos laisvalaikio salėje vyko muzikinė premjera - žymių išeivijos autorių kompozitoriaus Aleksandro Stankevičiaus ir poeto Henriko Nagio kantata ,,Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva.“ Kūrinys skirtas Lietuvos krikšto 600 metų jubiliejui ir pirmą kartą atliktas 1987 m. Monrealio Šv. Kazimiero parapijos šventovėje Kanadoje. „Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva“ kantatos idėjos iniciatorė - projekto vadovė Rita Bieliauskaitė džiaugėsi, kad šį kartą kantata “prikelta” Lietuvoje ir skirta šio kūrinio teksto autoriaus H. Nagio 100 – ųjų gimimo metinių proga. Premjerą nuotoliniu būdu stebėjo kompozitorius A. Stankevičius ir Kanados lietuvių bendruomenė.

Kantatoje skambėjo profesionalių solistų Gabrielės Kuzmickaitės, Ritos Preikšaitės, Pauliaus Bagdono, Tomo Ladigos ir jungtinio choro – Kauno rajono Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės mišraus choro „Versmė“, Kauno rajono Babtų kultūros centro moterų choro ir VDU Akademinio choro „Vivere Cantus“ atliekamos religiniais ir tautiniais motyvais persmelkto kūrinio dalys. Choristams dirigavo “Vivere Cantus” vadovas Romualdas Daugėla. Aktorius Dainius Svobonas skaitė H. Nagio kantatos tekstus.

Renginio pabaigoje projekto dalyviams padėkas įteikė Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė. Kanados lietuvių bendruomenė dainininkams dovanojo H. Nagio kantatos ,,Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva“ natų leidinius.

Domeikavos mišriam chorui “Versmė” vadovauja Rasa Endriukaitienė. Domeikavos bažnyčioje R. Endriukaitienė atsidavusi tarnystei giedoti. Ji subūrė parapijos chorą. Pamilę dainą ir giesmę parapijos žmonės gieda bažnyčioje sekmadieniais ir liturginėse šventėse bei kartu su “Versmės” kolektyvu dalyvauja koncertuose ir muzikiniuose projektuose.

Spalio 17 ir 18 dienomis kantata “Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva” skambėjo Babtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bei Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčiose.