2020 07 18 Pirmosios Komunijos šventė Lapių parapijoje

Liepos 11 ir 18 dienomis Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko Pirmosios Komunijos šventė. Džiugiai ir ypatingai dienai vaikai ruošėsi visus mokslo metus: dalyvavo katechezėje, žinių patikrinime bei priėmė Susitaikinimo sakramentą. Šv. Mišias aukojo ir pamokslą pasakė klebonas kun. Gintaras Pūras. Giedojo parapijos vaikai ir svečiai iš Kauno Šv. Vincento Pauliečio (Petrašiūnų) parapijos. Dvasininkas pamaldų dalyviams linkėjo  pasiryžimo puoselėti gyvą tikėjimą šeimose, vaikų prašė kuo dažniau sutikti Kristų Švenčiausiame Sakramente bei priminė apie krikščionių tėvų paprotį laiminti savo vaikus. Vėliau tėveliai melsdamiesi ir žegnodami savo vaikams suteikė iškilmingą palaiminimą. Pamaldose buvo pašventinti rožančiai ir škaplieriai. Meldėmės, kad šie Bažnyčios įsteigti pamaldumą išreiškiantys daiktai vaikams taptų dvasine pagalba sunkumuose.

Šiais metais mūsų parapijoje Šventąją Komuniją pirmą kartą priėmė 28 vaikai. Po Mišių klebonas kun. G. Pūras vaikams įteikė pažymėjimus ir dovanojo popiežiaus Pranciškaus knygą “Pergalingos meilės šventimas”. Dvasininkas padėkojo giesmininkams, katechetei bei visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Klebonas kun. G. Pūras linkėdamas gražios šventės šeimose, vylėsi, kad  tėveliai suvoks poreikį dažniau dalyvauti šv. Mišiose kartu su vaikais. Knygoje  „Pergalingos meilės šventimas: trečiadienio katechezės apie Mišias popiežius Pranciškus primena, kad „Eucharistija yra nuostabus įvykis, kuriame pasirodo esantis Jėzus Kristus, mūsų gyvybė”.

Šventei pasibaigus žmonės neskubėjo skirstytis namo, fotografavosi bažnyčioje ir šventoriuje.