2019 08 15 Žolinės iškilmė

Rugpjūčio 15 Lapių Šv. Jono Krikštytojo parapijose džiaugsmingai šventėme Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo iškilmę. Mišias aukojo ir Žolinės liturgijai vadovavo parapijos klebonas kun. Gintaras Pūras, talkino Kauno kunigų seminarijos auklėtinis Mantas Šideikis. Gausiai pamaldose dalyvavusiems parapijiečiams ir svečiams dvasininkas pamoksle priminė Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo šventės kilmę, akcentavo nuolankumo dorybę bei dėkojo Jėzaus Gimdytojai už mums teikiamą amžinojo gyvenimo viltį. Tikime, kad  Dievo Motina su kūnu ir siela paimta amžinybei. Žinome, kad gyvendama žemėje Marija nuolankiai priėmė Viešpaties valią, todėl ir mes turime būti drąsūs pasikliauti Dievo planu mums.

Žolinės dieną Lapių bažnyčioje buvo šventinami tikinčiųjų atsinešti šių metų derliaus vaisiai ir žolynai. Vėliau stebėjome Krikšto apeigas. Kunigas G. Pūras suteikė Krikšto sakramentą Lapių seniūno Rimanto Stankaus gražios šeimos mažiausiems vaikaičiams. Sveikinome pakrikštytuosius Liepą Mariją ir Matą bei jų tėvelius ir krikštatėvius

Po Mišių Lapių parapijos maldos namuose koncertavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Jaunieji muzikai atliko Švč. Mergelei Marijai skirtas užsienio ir Lietuvos autorių giesmes bei daugeliui puikiai pažįstamus kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus kūrinius.

Už gražią šventę dėkojame jauniesiems atlikėjams, Lapių miestelio laisvalaikio centro kultūrinių renginių organizatorei Jurgai Marmaitei ir klebonui kun. Gintarui Pūrui.