2019 05 09 Kanoninė vizitacija parapijoje

Gegužės 9 d. Lapių parapijoje vyko Kauno arkivyskupijos apaštalinio administratoriaus vyskupo Algirdo Jurevičiaus kanoninė vizitacija. Pagal Kauno arkivyskupijos II Sinodo nutarimus kanoninė vyskupo vizitacija parapijose vyksta kas penkerius metus.
Vyskupo A. Jurevičiaus vizitacija, lydint parapijos klebonui kunigui Gintarui Pūrui, prasidėjo šventoriuje. Svečias apžiūrėjo po griūties atstatytą bažnyčią juosiančią tvorą bei susitiko su parapijos bendruomene maldos namuose. Susirinkusiems vyskupas trumpai papasakojo kanoninės vizitacijos tikslus bei pasveikino kleboną kun. G. Pūrą artėjančio sidabrinio kunigystės jubiliejaus proga. Vyskupą džiugino būrelis Sutvirtinimo sakramentui besirengiančių jaunuolių. Po pokalbio su jaunimu, vyskupas merginoms ir vaikinams dovanojo Šventosios Dvasios simboliu papuoštus medalikėlius. Vėliau kartu su vyskupu A. Jurevičiumi atvykę Kauno arkivyskupijos įvairių institucijų atstovai pristatė arkivyskupijoje organizuojamas veiklas, kvietė dalyvauti renginiuose bei domėjosi parapijoje veikiančių bendrijų pasiekimais. Po parapijos dokumentų patikrinimo, pastoracinės tarybos nariai ir susitikime dalyvavę parapijiečiai su svečiais bendavo agapėje klebonijoje.
Vizitacijos pabaigoje klebonas kun. G. Pūras nuoširdžiai padėkojo vyskupui A. Jurevičiui už skirtą laiką ir išsakytas gražias mintis.