2019 01 26 Dalyvavome Pasaulio jaunimo dienoms skirtame renginyje Raudondvaryje

2019 metų Pasaulio jaunimo dienos vyko Panamoje. Sausio 26–27 d. tiesioginis teletiltas su Panama, su viso pasaulio Bažnyčia, su popiežiumi Pranciškumi. yyko Raudondvaryje. Dvaro erdvėse ypatingą įvykį šventėme kartu su 620 jaunų žmonių iš Kauno arkivyskupijos. Renginyje buvo smagių, jaunatviškų pramogų, bet svarbiausia, galimybė kartu su pasaulio jaunais katalikais dalyvauti naktinėje Popiežiaus ir jaunimo vigilijoje. Jaunimo dienų tema – Mergelės Marijos atsakymas į Dievo kvietimą: „Štai aš Viešpaties tarnaitė, tebūna man, kaip tu pasakei“ (Lk 1,38). Ji tarė „taip“, supratusi, kad priimti pašaukimą reiškia išeiti iš savęs ir tarnauti kitiems. Mūsų gyvenimas yra prasmingas, jei tarnaujame Dievui ir artimui.
Popiežius Pranciškus kalbėjo: “Tarnavimas kitiems – tai ne tik veikla, bet ir dialogas su Dievu, klausymasis. Marija išklausė angelo žodžius ir tik po to atsakė. Toks ryšys su Dievu širdies tyloje mums padeda suprasti save ir atpažinti Viešpaties mums suteiktą pašaukimą. Jie gali būti įvairūs: santuoka, pašvęstasis gyvenimas, kunigystė... Tik ne egoizmas. Nėra pašaukimo į egoizmą. Visi pašaukimai yra Jėzaus sekimo būdai. Svarbiausia – suprasti, ko Viešpats iš mūsų tikisi ir drąsiai tarti „taip“.
Marija buvo laiminga moteris, nes buvo dosni Dievui ir priėmė jai skirtą pašaukimą. Panašiai kaip Marijai, ir mums suteikdamas pašaukimą Dievas nenori užgesinti mūsų svajonių, bet nori uždegti mūsų troškimus, kad mūsų gyvenimas būtų vaisingas, kad jis paskatintų šypsotis daug veidų ir pradžiugintų daug širdžių. Teigiamas atsakymas Dievui – tai pirmasis žingsnis, kad mes patys būtume laimingi ir padarytume laimingais daug žmonių”.

Dėkojam gerbiamam Domeikavos ir Lapių parapijų klebonui kunigui Gintarui Pūrui ir katechetams už rūpestingumą ir paramą parapijos jaunimui.

Domeikavos parapijos informacija